Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 3. augusts
Augusts

Pusaudži

Latvijā atvērs pirmo jauniešu mentālās veselības bezmaksas pārbaudes punktu

Lai veicinātu psihoterapijas pieejamību pusaudžiem un jauniešiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmums TietoEVRY ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru no 10.jūnija nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes punktu Jaunās Teikas kopstrādes telpu Teikums terasē, informēja uzņēmuma pārstāve Inga Grencberga.

Vairāk uzmanības pusaudžu problēmām

Cilvēki kļūst mazkustīgāki, aktualizējas liekā svara problēma, un tam ir tieša ietekme arī uz psihisko veselību – intervijā Romānam Meļņikam atzīst Nils Konstantinovs, Pusaudžu resursu centra klīniskais vadītājs.

Šogad reģistrēti 400 pusaudžu pastrādāti noziegumi

Šogad Valsts policija (VP) reģistrējusi 400 noziegumus, kurus izdarījuši nepilngadīgie, šodien žurnālistiem pastāstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.Lai arī, salīdzinot ar pagājušo gadu, noziegumu skaits samazinājies, tomēr nedaudz pieaudzis ir pusaudžu skaits, kuri šos noziegumus izdara. Tas liecina, ka noziegumi nereti tiek izdarīti grupā.

Amats nepilngadīgo narkomānu rehabilitācijas iestādē Saulrīti - dusmu novedējs

Gada laikā pusaudžu rehabilitācijas kolektīvā Saulrīti nomainījies gandrīz viss audzinātāju kolektīvs. Iemesli, kāpēc aukle, cietuma uzraugs, skolotājs, psihologs un komandieris vienā personā uzsaka darbu, pārsvarā ir "izdegšana" un darba specifikai neatbilstošais atalgojums, piektdien raksta laikraksts Diena. 

Shēmo ap atkarīgajiem pusaudžiem

Šobrīd Latvijā tikai astoņi bērni tiek «nostādīti uz ceļa» pēc atkarības no narkotikām, lai gan rehabilitācija būtu vajadzīga vairākiem simtiem jauniešu, īpaši ņemot vērā neseno sintētisko psihotropo vielu kultu. Taču Labklājības ministrijā (LM), kuras budžetā minētajam mērķim šogad paredzēti vairāk nekā 400 tūkstoši eiro, atrunājas, ka rindas uz pakalpojumu neveidojoties, taču neatzīst, ka tas ir pašu nesakārtotās sistēmas dēļ. Tajā pašā laikā ministrija izsludina vēl vienu iepirkumu, kas ir izdevīgs tai pašai, nevis iespējamajiem pretendentiem.

Trīs nepilngadīgus jauniešus aiztur par astoņām laupīšanām

Martā vidū Valsts policijas darbinieki Purvciemā aizturēja vienu mazgadīgu un divus nepilngadīgus jauniešus, kuri īsā laika posmā veica astoņas laupīšanas, portāls Diena.lv uzzināja Valsts policijā. Pusaudži sievietēm uz ielas no rokām izrāva rokas somiņas. Viena sieviete laupīšanas rezultātā guva smagus miesas bojājumus un vēlāk slimnīcā nomira.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide