Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Radikālisms

Facebook pārstāvji ar Eiropolu apsprieduši islāmistu propagandas apkarošanu

Sociālā tīkla Facebook pārstāvji šonedēļ piedalījās sarunās ar Eiropas policijas aģentūru jeb Eiropolu par to, kā apturēt un dzēst ar vardarbību un terorismu saistītus islāmistu paziņojumus, attīstot cīņu pret šādu propagandu tiešsaistes vidē. Sociālā tīkla pārstāvji devās uz Nīderlandes pilsētu Hāgu, kur ceturtdien notika sarunas Eiropola galvenajā mītnē, piektdien paziņoja šīs Eiropola amatpersonas.

Ģenerālprokuratūra tiesā prasa Gustava Celmiņa centra slēgšanu

Trešdien, 28.augustā, Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors, izvērtējis no Iekšlietu ministrijas Drošības policijas saņemto informāciju, vērsies tiesā ar prasības pieteikumu par biedrības _Gustava Celmiņa centrs _darbības izbeigšanu, portāls Diena.lv uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

Ījabs: Jaunā paaudze daudzos gadījumos ir radikālāka par veterāniem

Jaunā paaudze daudzos gadījumos ir krietni radikālāka savās nostādnēs nekā veterāni, tā vērtējot situāciju saistībā ar Otrā pasaules karā kritušo piemiņas pasākumiem 8. un 9.maijā, intervijā LTV un LR ziņu portālam norādīja politologs Ivars Ījabs.

Labējo radikāļu rokfestivāla apmeklētājus apmāna ar Trojas krekliem

Oponenti pārsteiguši galēji labējo vācu nacionālistu rīkotā festivāla Rock for Germany apmeklētājus, izdalot krekliņus, kas pēc pirmās mazgāšanas reizes maina uzrakstu. Uz izdāļātajiem krekliem, kas tagad nodēvēti par Trojas krekliem, attēlots galvaskauss un nacionālistu karogi, zem kuriem rakstīts «Hardcore rebels» (rūdīti nemiernieki). Taču, kreklu izmazgājot, uzrakstu nomaina aicinājums atturēties no radikālisma: «Ja tavs krekls to var izdarīt, arī tu to vari. Mēs tev palīdzēsim pārraut saites ar labējo ekstrēmismu.»

Vai krievvalodīgā prese kļuvusi vēl negantāka?

Latvieša ausīm daudzi Latvijas krievvalodīgajā presē publicētie izteikumi par tā sauktajiem valodas un vēstures jautājumiem var šķist šokējoši vai nepieņemami, un pat valdības līmenī izskanējušas bažas par šo mediju radikalizēšanos. Tomēr Dienas aptaujātie mediju pētnieki norāda, ka tas vairāk ir šķitums nekā realitāte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide