Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Saldumi

Vai našķi ir nākamie rindā? Neveselīgo produktu patēriņa mazināšanai ar nodokļu celšanu ir par maz

Izvērtējot abus priekšlikumus saistībā ar akcīzes nodokļa celšanu saldajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem, Saeima galīgajā lasījumā tomēr atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvāto risinājumu, kas paredz lēnāku nodokļa likmes kāpumu saldinātajiem dzērieniem. Sākotnēji parlaments atbalstīja Saeimas deputātu priekšlikumu, ka bezalkoholiskajiem dzērieniem nodoklis par 100 litriem tiktu aprēķināts pēc trim dažādām likmēm atkarībā no cukuru daudzuma, tādējādi lielākoties likmes paaugstinājums skartu tos saldinātos dzērienus, kuru saturā ir pieci un vairāk gramu cukura. Taču nozare iebilda, tādēļ ZM pirms trešā lasījuma iesniedza savu priekšlikumu, kas ar 56 balsīm par un 29 pret tika atbalstīts. Par deputātu priekšlikumu nobalsoja 37 deputāti, pret 39, bet pieci deputāti balsojumā atturējās.

Lai nezaudētu kvalitāti, paliks pie tradīcijām

Vidējās paaudzes cilvēki droši vien atcerēsies savus bērnības laikus tālajos padomju gados, kad viens no našķiem bija konfektēm Gotiņa līdzīgas masas pagatavošana mājas apstākļos: metāla bundžiņu ar kondensēto pienu ievietoja verdošā ūdenī un vārīja, vārīja, līdz varēja ēst lielām karotēm... Par šīm savām bērnības atmiņām tagad pasmaida arī SIA Saldus Pārtikas kombināts īpašnieks un attīstības direktors Guntis Urlovskis.

Raidījums: Par miljonu eiro stāstīs par Latvijas šokolādi un kūkām Amerikā

Miljons eiro, lai stāstītu par Latvijas šokolādi un kūkām Amerikas Savienotajās valstīs. Šādiem mērķiem Eiropas Savienības fondu finansējumu ieguvusi Īrijas Latvijas tirdzniecības kamera. Viens no Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem par šāda projekta īstenošanu nemaz nav informēts. Savukārt pats projekts sācies ar lielu steigu, šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

FOTO: Noliktavā Jelgavā uziet desmit tonnas vecu saldumu; piegādes veiktas visiem lielākajiem veikaliem (papildināts 11:34)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA Triom noliktavā Jelgavā atklājis vērienīgu vecu pārtikas preču pārmarķēšanu, konstatējot gandrīz desmit tonnas dažādu saldumu - konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš. Konfiscēti izstrādājumi ar Vācijā un Polijā ražotiem zīmoliem Riegelein, Scho-K-Kola, Vita, Disney un citiem.

Zviedrijā aizliedz izmantot saldumu m&m logo

Zviedrijā ar tiesas lēmumu saldumu ražotājam Mars aizliegts izmantot konfekšu m&m logo, jo tas pārāk līdzinās pašmāju saldumu zīmola Marabou ražoto saldumu m logo, vēsta ārvalstu mediji.

Saldumi pasliktina imunitāti

 Tas, ka saldumi liek vairāk smaidīt un kļūt laimīgākam, ir tiesa, bet saldumiem ir arī sliktā puse - tie pasliktina imunitāti.

Laima saldumi plūc laurus Maskavā

Saldumu ražotājam Laima vienā no nozīmīgākajām pārtikas izstādēm Krievijā Worldfood labi panākumi - saņemtas četras godalgas, kas ir līdz šim lielākais apbalvojumu skaits vienas izstādes ietvaros, informē uzņēmums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide