Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Saldus

Nesanāk Saldū, mēģinās Brocēnos

Pret bīstamo atkritumu pārstrādi netālu no Brocēnu pilsētas robežām mēneša laikā ir savākts vairāk nekā 1200 parakstu. Tikmēr tiesā un atbildīgajā ministrijā nonācis lūgums atcelt domes lēmumu, kas Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (VAAO) iecerēm deva zaļo gaismu. Savukārt blakus esošajā Saldus novadā tiesvedība pret uzņēmumu Sātiņi Energo LM vēl turpinās. Abus uzņēmumus vieno viens apstāklis.

Gadiem zina, bet neko nedara

Saldū bijušajā fermā jau vismaz astoņus gadus stāv 72 konteineri viena kubikmetra tilpumā ar pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes vielu. Marķējumi uz tvertnēm liecina – tajās ir glabājusies degvielas piedeva. Pagājušās nedēļas beigās arī novērsts vides piesārņojums šajā vietā. Valsts vides dienests (VVD) par šo situāciju zina jau gadiem, bet aicinājumi īpašniekam sakārtot vietu nav bijuši sekmīgi. Pašvaldība apsver iespēju vērsties policijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Doniņš aiziet, kašķi paliek

"Vecīt, tevi izčakarēja," piektdienas rītā Saldus novada domes sēdē, kurā priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) atkāpās no amata personisku iemeslu dēļ, viņam teica opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Juris Levics. No rīta mēra vieta kļuva vakanta, un jau vienos dienā to aizpildīja līdzšinējais priekšsēdētāja vietnieks Māris Zusts (LZP), bet pēcpusdienā vēl vienā ārkārtas sēdē par mēra vietnieku ievēlēja Raivi Zīrupu (LZS).

No amata atkāpies Saldus novada mērs Doniņš

Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) piektdien domes ārkārtas sēdē atkāpies no pašvaldības vadītāja amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide