Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

SestDienas receptes

SestDienas receptes: Gaidām pavasari

Lai arī īsteni pavasarīgs laiciņš kavējas, galdā celsim divus pavasari vēstošus ēdienus. Sāļais kišs ar garnelēm, fenheli un kazas sieru, bet piedevās (vai atsevišķi) – zaļi un kraukšķīgi dārzeņu salāti ar aitas siera akcentu.

SestDienas receptes: Izturīgo dārzeņu godināšana

Šoreiz divi ēdieni, kuros galvenā loma ir dārzeņiem – tiem, kuri labi un ilgi glabājas pagrabos vai arī vēl ziemā ir vācami no lauka. Galdā celsim Briseles kāpostu sacepumu, bet piedevās – ar lapu kāpostiem un bekonu bagātinātu kartupeļu biezputru.

SestDienas receptes: Pavasara gaidās

Šonedēļ, noslēdzot tā dēvēto thai pikanto un sildošo ēdienu piedāvājumu, dalīšos ar divām receptēm, no kurām viena atbilst mēneša tēmai, bet otra laikam jau vairāk pieskaitāma ķīniešu virtuves stilam – nu nekādi nevarēju atturēties nepadalījies ar šo garšīgo, bet tik vienkārši pagatavojamo zupiņu!

SestDienas receptes: Mīlestība turpinās!

Šajā reizē padalīšos ar diviem ēdieniem, kurus pats gatavoju un baudīju mīlētāju dienā pirms nedēļas. Protams, taizemiešu stilā, jo aukstajā laikā nevaru iedomāties neko labāku par šo! Abi ēdieni neprasa ilgu stāvēšanu pie plīts – divatā šiverējot pa virtuvi, tos var pagatavot apmēram pusstundas laikā. Un rezultāts ir fantastiski labs, tagad pat var teikt: gluži kā restorānu laikos!

SestDienas receptes: Pak čoi uzkoda pikantā mērcē

Interesantie Āzijas kāpostiņi ir ļoti garšīgi izmantojami gan karijos, gan zupās, gan vienkārši kā uzkoda. Tos var viegli apcept, tvaicēt un ēst arī salātos svaigā veidā, tikai ar vienu lietu gan jārēķinās: pak čoi ir šķiedraini, un, ja tos gatavo, lapas nesagriežot, nāksies norīt teju veselus. Bet citādi – garšīgi un veselīgi!

SestDienas receptes: Turku zirņi kokospienā ar zaļumiem

Ja meklējat kaut ko sātīgu, ātri pagatavojamu, garšīgu, mazliet pikantu, bez gaļas, tad te tas ir! Garšīgs karijs gan tāpat vien, kā saka, pliks, gan arī ar rīsiem, kartupeļu biezputru vai kādu gaļu vai zivi. Ja ir pārliecība, ka konservēti turku zirņi ir tikpat labi kā paša mērcēti un vārīti, pavisam labi – tad šo recepti var pagatavot 15 minūtēs.

SestDienas receptes: Sīpoli un siers

Janvāra zupu mēnesi noslēgsim ar sīpolzupu un kreftīgām siermaizītēm. Ar domu, ka sīpolzupā parasti ir tikai viena siermaizīte, kura garšo tik labi, ka uz beigām prasās vēl. Tad nu te būs – ar papildporcijas iespēju.

SestDienas receptes: Silti un sātīgi

Nu jau var teikt – kā ierasts janvārī, viena zupas recepte un piedevās kāda uzkoda, kas sader gan ar konkrēto zupu, gan pagatavojama atsevišķi. Šoreiz aromātiska tomātu zupa ar garšaugiem, pastu un tītara maltās gaļas bumbiņām ar parmezānu. Savukārt piedevās fokača jeb itāliski focaccia – maize ar olīvām, asajiem halapenjo pipariem un rozmarīnu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide