Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Otrdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

SestDienas receptes

Karaliski un svaigā gaisā

Lai arī vēl rit maijs, vasara jau lutina pilnā sparā! Ko varam darīt, lai to izbaudītu? Tiem, kuri atvaļinājumu vēl tikai gaida, ieteikums ir viens: brīvdienās pagatavot kaut ko garšīgu no sāļā un saldā gala un, kamēr laiciņš labs, ēdienreizes pēc iespējas ieturēt svaigā gaisā, kur, kā zināms, viss garšo vēl labāk.

Spinātu pienesums un biezpiena klasika

Turpinām piknikošanas un dārza svētku mēnesi ar sāļo un saldo. Šoreiz gardi spinātu pīrādziņi un klasiska biezpienmaize – abi labi gan silti, gan atdzisuši, un abus nav problēmu iepakot līdzņemamās kastītēs. Dzīve ir garšīga!

Pikniku prieks

Turpinām garšīgo mēnesi. Siltais laiks Lieldienās un vēl pēc tam visiem darījis priecīgāku skatu uz dzīvi, un turklāt – ar to ir klāt arī pikniku sezona! Pikniks ir viena jauka padarīšana, tāpēc šī noteikti nebūs pēdējā reize, kad piedāvājam kaut ko garšīgu apēšanai pie dabas.

Svētku forele un sāļā kūka

Klāt ir aprīlis un pašā mēneša sākumā – Lieldienas! Ļoti gaidīti svētki, kad priecē ne tikai pavasaris, bet arī olu krāsošana, šūpošanās un olu kaujas… Protams, arī svinēšana pie svētku galda labumiem! Taču ar Lieldienām pavasaris tikai tā pa īstam sākas, gavēnis ir galā, un tāpēc šo mēnesi nodēvēsim par Garšīgo! Bez ierobežojumiem, visnotaļ liekot uzsvaru uz garšīgu dažādību.

Pavasara uzkodas ikdienai un svētkiem

Noslēdzot veģetāro mēnesi, piedāvāju divas brīnišķīgas uzkodas, kas iederēsies gan svētku galdā, gan ikdienā. Līdz Lieldienām vēl nedēļa, un mēs vēl tiksimies šajās lappusēs tieši pirms svētkiem, bet, ja nu jau plānojat nākamnedēļas mielastu, uzdrošinos sacīt, ka abi šīs nedēļas ēdieni visnotaļ labi sader arī ar vārītām olām un varētu būt pat ļoti piemēroti vēlajām brīvdienu brokastīm.

Pieburot pavasari

Šīs nedēļas sākumā bija tik silts, ka pārņēma sajūta: pavasaris patiešām laikam beidzot nāk. Prognozes turpmākajam mēnesim gan nerādās īpaši jaukas, tomēr gaisā saostītais pavasaris solījās, ka nekur jau nepazudīs – būšot! Tāpēc turpinām veģetārās noskaņās, un šoreiz gan zaļa pavasara pieburšanas zupa, gan kaut kas saldskābi svaigs desertā!

Sestdienas receptes: Svaigās pastas un fenheļa atklājums

Marta otrā puse rādās cerīgāka pavasara gaidītājiem, jo sniega sega mūs tomēr pamazām atstāj! Tāpēc droši turpinām veģetāro mēnesi, kas nozīmē atturēšanos no gaļas produktiem, un šoreiz piedāvāju ļoti vienkāršu, garšīgu un mazliet neparastu pastu, kā arī fritētus saldos kartupeļus ar interesantu mērcītes alternatīvu, lai mudinātu iekļaut ēdienkartē lielisko fenheli.

Brīvdienu brokastis un našķi

​Marts ir pirmais pavasara mēnesis, un, lai gan mēs Latvijā joprojām dzīvojam ziemā, ilgās pēc pavasara šomēnes turamies pie veģetāriem ēdieniem. Šoreiz piedāvāju garšīgu, sātīgu un mazliet pikantu olu kulteni, kas vislabāk piestāv tieši sestdienu rītiem, kā arī nelielas saldās konfektītes brīžiem, kad drēgnais laiks atņēmis visas liekās kalorijas.

Pavasarīgai sajūtai ne tikai gaisā

Marts ir pirmais pavasara mēnesis, un, lai arī šogad tā sākums rādās visai ziemīgs, mēs jau gaidām pavasarīgu laiku. Savukārt ziemas beigas un plaukstoši pumpuri tā vien liek domāt par ko gaisīgu un vieglu, tāpēc šomēnes gatavosim veģetārus ēdienus vieglākai sajūtai. Daudzi patlaban arī ietur gavēni ēšanas jomā, tad nu vēl jo vairāk veģetārais virziens tam atbilst! Sākam ar lēcu un dārzeņu virumu un rīvētu dārzeņu pankūkām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide