Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

SestDienas receptes

SestDienas receptes: Spirdzinoši vasarīgi

Pēc saulainā un karstā jūnija noslēguma, kas bija skaisti un tomēr arī mazliet nogurdinoši, šajā mēnesī nolēmām pieturēties pie tādām receptēm, kas neprasa stāvēšanu pie karstas plīts. Un šādiem ēdieniem ir vēl kāds pluss: lielākoties tie ir pagatavojami daudz ātrāk, jo nekas nav jāvāra, jācep vai jāšmorē, bet kārtīgs ēdiens gatavs!

SestDienas receptes: Neierastas garšas šarms

Ir tādi ēdieni un dzērieni, kuros kopā saliktas šķietami nesaderīgas sastāvdaļas, taču garšo pārsteidzoši labi. Daži piemēri: sinepes un medus, kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu, vista ar ananasiem, piena zupa ar siļķi… Tiem, kas raduši ēst visādus brīnumus no dažādu pasaules tautu virtuvēm, varbūt arī nav nekāds pārsteigums, tomēr vienkāršam ēdējam varētu būt gan. Lūk, to tad šoreiz arī piedāvājam: neparastus garšu salikumus, kas garšo labi!

Sestdienas receptes: Ar svētku sajūtu

Pulcēšanās pie balti klātiem galdiem šogad iespējama vienīgi ģimenes lokā, bet vai tāpēc izlaidīsim šo jau iedibināto, jauko un vienlaikus svinīgo tradīciju? Nē, mēs to darīsim katrs savās mājās, jo cilvēks ir tā iekārtots, ka zināmu sirdsmieru var gūt tieši lietās un notikumos, kas ir paredzami un kontrolējami. Tāpēc šoreiz, domājot par maija sākuma brīvdienām un valsts svētku pusdienām, atkāpsimies no jebkādiem priekšrakstiem un vienkārši pagatavosim kaut ko gardu un ne tik ikdienišķu. Lai jums skaisti svētki un pirmais tosts – par Latviju!

SestDienas receptes: Kārtīgai talkas dienai

Laiciņš beidzot kārtīgi iegriežas pavasara zīmē – laimīgie tie, kuri var kārtīgi izstaigāties, izskrieties vai vismaz pastrādāt svaigā gaisā! Jā, arī kārtīga talka ir uzskatāma teju par sportisku aktivitāti, ja vien nesastrādājas par daudz. Bet citādi – kurš daudz strādā fiziski, tam pienākas arī kārtīgi paēst, uzņemot olbaltumvielas un enerģiju. Tāpēc šoreiz – talciniekiem un vispār kustīgiem cilvēkiem piemērotas brokastis ar stinšu omleti, bet pusdienās – pastas sacepums ar sieru, papriku un asajiem halapenjo pipariem.

SestDienas receptes: Garšīgas Lieldienas!

Turpinot dzīvoties pa mājām, nedrīkst tomēr aizmirst arī par svētkiem. Lieldienas ir klāt! Pulcēšanās, kopīga olu ripināšana parkos un šūpošanās šogad daudziem izpaliks, tāpēc atliek jauka pasēdēšana pie ģimenes galda. Tad nu cenšamies pagatavot kaut ko garšīgu un lieldienīgu, tāpēc šoreiz – vitaminizēti un vienlaikus sātīgi dārzeņu salāti ar olām, tunci un anšoviem, bet desertā – burvīga siera kūka ar banāniem.

SestDienas receptes: Aukstas, siltas un zaļā krāsā

Noslēdzot mēnesi bez gaļas, galdā ceļam zaļās sojas pupiņas. Bagātīgs olbaltumvielu un šķiedrvielu avots, turklāt skaistā, koši zaļā krāsā – sojas pupiņas ir brīnišķīgs produkts! Tieši to krāsa ir īpašs pluss, kāpēc sojas pupiņas pievienot zupām, sautējumiem un rīsiem. Šoreiz divas ātras uzkodu receptes – viena siltā, otra aukstā.

SestDienas receptes: Sātīgi un garšīgi – sēnes un tofu

Februāris turpinās, un šomēnes mēs gatavojam bez gaļas, vienlaikus meklējot dažādas alternatīvas, kā nodrošināt organismam nepieciešamās uzturvielas. Turpinām arī iepazīt produktus un jaunas gatavošanas pieejas, tādēļ šoreiz vienā no receptēm gatavoju tofu, ko, atklāti sakot, nekad līdz šim nebiju pat iedomājies darīt. Sanāca labi, priecājos par jauno pieredzi un ar mierīgu prātu iesaku arī citiem!

SestDienas receptes: Ar itāļu izcelsmi latvieša virtuvē

Šoreiz divi ēdieni ar itāļu izcelsmi – pirmais ir gnocchi, ko pie mums savādi mēdz saukt vismaz manām ausīm pagalam nepiemērotā vārdā – ņoki –, un tad tas šķiet jau pavisam cits produkts. Un otrs ir focaccia – vienkārši un ātri pagatavojama plānā maize, ko pats omulības labad dažādās variācijās cepu teju katrās brīvdienās kopā ar pankūkām bērniem.

SestDienas recepte: Pildīti cukīni

Kurš gan nav savu reizi saņēmis dāvanu no kāda dārzkopja ražas– lepnumā izaudzētu kabaci pieauguša resna runča izmērā. tas ir latviešos iesakņojies pārpratums, ka kabači jāaudzē lieli – jo lielāki tie ir, jo vairāk sēklu un mazāk garšas. Ja gribas garšu, meklējam mazus cukīni! starp citu, itāliski «zucchini» nozīmē tieši maza izmēra kabacīšus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide