Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Sieviešu tiesības

EP deputāti aicina ES Padomi nosodīt pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Savienības (ES) Padomi nodrošināt vienotu ES nostāju un pretoties nelabvēlīgai attieksmei pret dzimumu līdztiesību, kā arī nosodīt visus pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

No svētdienas Saūda Arābijā sievietes drīkstēs vadīt automašīnu

Saūda Arābijā no svētdienas sievietēm būs atļauts vadīt automašīnu, izbeidzot pasaulē pēdējo aizliegumu sievietēm sēsties pie auto stūres. Pagājušā gada nogalē varasiestādes nolēma, ka sievietēm būs atļauts braukt arī ar motociklu un vadīt kravas automašīnu.

Irānā sievietes pārģērbjas par vīriešiem, lai noskatītos futbola maču

Ievērību sociālajos tīklos un arī pasaules lielākajos medijos izpelnījušās vairākas sievietes Irānā, kuras pārģērbušās par vīriešiem, lai klātienē noskatītos futbola maču. Fotoattēli ar sievietēm, kuras iekļuvušas futbola stadionā, pārpublicēti gan Tuvajos Austrumos populārās sociālās saziņas vietnēs, gan Rietumvalstu medijos.

Sievietes pie dzintara jūras

Visā Baltijā sievietes un vīrieši tiesības balsot ieguva vienlaikus – XX gadsimta sākumā. Taču šodien gan Igaunija, gan Lietuva ir gājušas tālāk, jo tur ir spēkā dzimumu līdztiesības likums, kas Latvijā jau gadiem aizķēries kaut kur varas gaiteņos. Taču sieviešu tiesību jautājumos neviena no Baltijas valstīm nav priekšzīmīga – savi skeleti skapī atrodami katrai.

Tiesībsargs: Žēl, ka 21.gadsimtā atsevišķās tiesību jomās sievietes joprojām ir īpaši apdraudētas

Vēl aizvien pastāv atsevišķas tiesību jomas, kurās sievietes tiek diskriminētas, secinājis tiesībsargs Juris Jansons. Tiesībsargs, būdams Eiropas tiesiskās vienlīdzības aizsardzības institūciju tīkla biedrs, Sieviešu dienas kontekstā vēlas vērst sabiedrības uzmanību uz iepriekšējos periodos veikto izpēti par sieviešu diskrimināciju darba vidē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide