Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vaira Vīķe-Freiberga

Vīķe-Freiberga uzskata, ka Saeimas atlaišanai nav pamata

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata. Ja iepriekšējā Saeima šķiroties atstājusi kādas "dzeguzes olas", piemēram, likumdošanā, šī Saeima pie tā nav vainīga, aģentūrai LETA uzsvēra Vīķe-Freiberga.

KNAB atrod pārkāpumus luksusa kapa lietā

Septiņvietīgā "luksusa" kapavieta I Meža kapos bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ir tikusi ierādīta un piešķirta nepamatoti, un virknes Rīgas pašvaldības amatpersonu, tostarp Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča rīcībā ir saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Šāds ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atzinums pēc deviņus mēnešus ilgušās pārbaudes eksprezidentes "blata kapa" lietā.

Vīķe-Freiberga mūsdienu populismu salīdzina ar viduslaikiem

Mūsdienās par populisma mērķi tiek izvēlētās grupas vai politiskas pozīcijas, kā liberālisms, kas tiek padarītas par grēkāzi, līdzīgi kā viduslaikos, kad par grēkāžiem tika padarītas raganas un sātans, sestdien Rīgas konferencē sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Uzpeld meli Vīķes-Freibergas pulksteņa lietā

Vairas Vīķes-Freibergas vēlmes dēļ viņas padotie bijuši spiesti vispirms izgudrot shēmu, lai izkrāptu no valsts viņai, prezidentes amatā esot, dāvinātu rokaspulksteni, bet pēc tam vēl arī izdomāt, kā apmānīt šīs lietas izmeklētāju, un visas šīs darbības notikušas ar eksprezidentes ziņu. Šāda satura oficiālus paskaidrojumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) šā gada aprīļa beigās sniedzis bijušais Vīķes-Freibergas kancelejas vadītāja vietnieks Juris Ruško.

Nezina, kā izvēlēties prezidentu mūža mājas

Pirms nedēļas Vienotība koalīcijas sēdē ierosināja pilnveidot likumu Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu, paredzot skaidrāku kārtību, kādā personām, kas pildījušas Valsts prezidenta pienākumus, tiek piešķirtas kapavietas. Koalīcijas partneri iniciatīvu neatbalstīja, lai gan pēc sēdes piekrita, ka Valsts prezidents ir valsts simbols un arī pēc pilnvaru beigām ir pelnījis cieņpilnu attieksmi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide