Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zobārsts

VM: Plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt kompensāciju par darbu reģionos

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija (VM) plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 18.jūlijā, izsludināti grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, portālu Diena.lv informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

Veseli zobi bez dzīvsudraba

Eiropas Savienībā (ES) līdz 2030. gadam cer pilnībā beigt zobārstniecības amalgamas jeb metāla sakausējuma ar dzīvsudrabu izmantošanu. Tas tiek darīts, lai mazinātu šī materiāla ietekmi uz vidi un attiecīgi netiešu ietekmi uz cilvēku veselību. Lai ievērotu ES regulās noteikto, arī Latvijā šonedēļ tika apstiprināts zobārstniecības amalgamas lietošanas samazināšanas plāns 2019.–2020. gadam. Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents Andis Paeglītis Dienai uzsver, ka tieša amalgamu saturošo materiālu negatīvā ietekme uz cilvēka veselību nav pierādīta un iedzīvotājiem, kuriem tādi materiāli ir izmantoti, nevajadzētu lieki satraukties.

Populārākajās zobārstniecības praksēs izsmelti valsts apmaksātie pakalpojumi bērniem

Gada nogalē iedzīvotāji var saskarties ar valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu bērniem ierobežojumiem, jo atsevišķās populārākajās ārstniecības iestādēs rindas uz tiem ir aizpildītas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).Šāda situācija nav visās ārstniecības iestādēs, uzsvēra NVD pārstāve Evija Štālberga.

Zobārste: Latvijā neprot tīrīt zobus

„Vērojot savus pacientus, nākas atzīt, ka liela daļa cilvēku Latvijā ir nepareizi iemācīti tīrīt zobus. Kā gan savādāk izskaidrot to, ka tik daudziem cilvēkiem ir hroniski iekaisušas smaganas? Dēļ tā taču ir slikta dvaša, un tas ļoti būtiski ietekmē cilvēka pašsajūtu, nemaz nerunājot par to, ka zobi neatgriezeniski bojājas,” skaidro Dr.

Stomatoloģiskais tūrisms Latvijā – skats no otras puses

Lai informācija par medicīnisko tūrismu mūsu valstī nebūtu vienpusīga, iesaku to aplūkot arī no otras – Latvijā dzīvojoša pacienta – puses. Pieredze mēdz būt nenovērtējama arī tad, ja kādam citam tā palīdz pieņemt lēmumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide