Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Zobārsts

VM: Plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt kompensāciju par darbu reģionos

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija (VM) plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 18.jūlijā, izsludināti grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, portālu Diena.lv informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

Francijā šausmu zobārstu notiesā uz 8 gadiem cietumā

Nīderlandietis Jākobs van Nīrops Francijā notiesāts uz astoņiem gadiem cietumā. 51 gadu vecais vīrietis, kurš ieguvis palamu "šausmu zobārsts", atzīts par vainīgu vairāk nekā 100 cilvēku apzinātā sakropļošanā, vēsta _The Guardian. _Zobārsts vairāku gadu laikā daudziem pacientiem veicis nevajadzīgas, bieži vien mokošas manipulācijas ar paliekošām sekām - izrāvis daudzus pilnīgi veselus zobus, salauzis žokļa kaulus.

Populārākajās zobārstniecības praksēs izsmelti valsts apmaksātie pakalpojumi bērniem

Gada nogalē iedzīvotāji var saskarties ar valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu bērniem ierobežojumiem, jo atsevišķās populārākajās ārstniecības iestādēs rindas uz tiem ir aizpildītas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).Šāda situācija nav visās ārstniecības iestādēs, uzsvēra NVD pārstāve Evija Štālberga.

Zobārste: Latvijā neprot tīrīt zobus

„Vērojot savus pacientus, nākas atzīt, ka liela daļa cilvēku Latvijā ir nepareizi iemācīti tīrīt zobus. Kā gan savādāk izskaidrot to, ka tik daudziem cilvēkiem ir hroniski iekaisušas smaganas? Dēļ tā taču ir slikta dvaša, un tas ļoti būtiski ietekmē cilvēka pašsajūtu, nemaz nerunājot par to, ka zobi neatgriezeniski bojājas,” skaidro Dr.

Stomatoloģiskais tūrisms Latvijā – skats no otras puses

Lai informācija par medicīnisko tūrismu mūsu valstī nebūtu vienpusīga, iesaku to aplūkot arī no otras – Latvijā dzīvojoša pacienta – puses. Pieredze mēdz būt nenovērtējama arī tad, ja kādam citam tā palīdz pieņemt lēmumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide