Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zolitūdes traģēdija

Zolitūdes traģēdijas vietā būs gan dzīvojamais nams, gan piemiņas vieta

Rīgas dome un igauņu uzņēmums SIA Prana property izbeigs kopīpašuma tiesības īpašumam Zolitūdē, Priedaines ielā 20, kur 2013.gada novembrī sagruva lielveikals Maxima, šodien lēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja. Līdz ar komitejas lēmumu, abas puses turpmāk būs atbildīgas par savu īpašuma daļu un turpmākās apbūves ieceres jāsaskaņo nebūs.

Zolitūdes traģēdijas lietā apsūdzētajiem prasa no pieciem līdz 7,5 gadiem cietumā

Prokuratūra Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētajām personām prasa piespriest brīvības atņemšanu no pieciem līdz 7,5 gadiem, kā arī piecu gadu aizliegumu pildīt noteiktu amatu pienākumus. Šodien prokurori noslēdza savas debašu runas lasīšanu, kā arī lūdza piemērot deviņām apsūdzētajām personām sodu.

Glābējs: Piecus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas sabiedrība drošības jautājumos ir atslābusi

Pēc Zolitūdes traģēdijas pirmajos gados sabiedrībā izteikti mainījās viedoklis par drošību gan mājās, gan sabiedriskajās telpās. Notikums bija traģisks, bet tā, kā atzīst glābēji, bijusi pozitīva tendence. "Notikums ļoti kardināli pamainīja attieksmi sabiedrībā kopumā," LNT raidījumam 900 sekundes trešdienas rītā sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, norādot, ka tagad gan sācies atslābums.

Aprit pieci gadi kopš traģēdijas Zolitūdē

Šodien aprit pieci gadi, kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam Maxima, bojā gāja 54 cilvēki, bet vēl daudzi tika smagi ievainoti. Rīgā no plkst. 16.45 norisināsies traģēdijas piemiņas pasākumi, aģentūru LETA informēja Biedrības Zolitūde 21.11. valdes pārstāve un 13. Saeimā no Saskaņas ievēlētā Regīna Ločmele-Luņova.

Zolitūdes traģēdijas vietā esošā nama īpašniekiem liks maksāt vairāk

Zolitūdes traģēdijas vietā Rīgā, Priedaines ielā 20, esošā nama īpašniekiem SIA Prana Property piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme, kas nozīmē, ka turpmāk īpašnieks par namu nodokļos ik gadu maksās 22 986 eiro līdzšinējo 11 493 eiro vietā.

Meklē kompromisu par Zolitūdes traģēdijas vietas piederību

Par to, kas ir Zolitūdes traģēdijas vietas līdzīpašniece SIA Prana Property, uzņēmuma darbības mērķiem un attiecībām ar Rīgas domi – ar Prana Property valdes locekli Raulu Keskilu sarunājas Andis Sedlenieks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide