Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ilze Auzāne

Esības un patiesības meklējumi

Ceturtdien, 23. maijā, plkst. 18 izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa notiks ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate, kuras tēma būs veltīta esības un patiesības meklējumiem, ķermeņa modifikācijām, gaismas un tumsas saspēlei un robežu nojaukšanai. Tajā piedalīsies 22 topošie modes dizaineri, kurus izraudzījusies pasniedzēju komisija. Veiksminieku vidū ir arī Karlīne Anete Nagliņa, Baiba Tamane un Laima Jurča, kuras aicinājām uz nelielu sarunu.

Ēdot ananasus uz Mēness

Ar starptautisko fotomākslas izstādi Ēdot ananasus uz Mēness šodien, 15. maijā, plkst. 18.15 Latvijas Okupācijas muzejā tiks atklāts šī gada festivāls Rīgas fotomēnesis. Tā centrālās ekspozīcijas nosaukums cēlies no kādas Kuibiševas pamatskolnieces 1960. gada sacerējuma, kurā viņa apraksta savu idealizēto vīziju par tālo 1981. gadu.

Cīņa par Eirovīzijas stikla mikrofonu Telavivā

Šodien, 14. maijā, Telavivā sākas cīņa par 64. Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja titulu un ikonisko stikla mikrofonu. Pirmajā pusfinālā uz Telavivas Expo arēnas kāps septiņpadsmit valstu pārstāvji, kuru vidū būs arī Igaunijas dalībnieks zviedru mākslinieks Viktors Krons ar kompozīciju Storm.

Krāsas, faktūras, atspulgi

Uz jautājumu: "Vai Rīga jau ir uzgleznota?" ir tāda pati noliedzoša atbilde kā uz slaveno jautājumu par tās gatavību – līdz 17. maijam galerijā Jēkabs (Jēkaba ielā 26/28, Rīgā) ir apskatāma mākslinieces Alises Mediņas personālizstāde Pilsētas intonācijas, kuras galvenā mūza ir bijusi Rīga, tās krāsas, faktūras, gaisma, atspīdumi, dažādie gadalaiki un diennakts stundas.

Es nemeklēju, es atrodu(1)

Šajā nedēļas nogalē sāksies 58. Venēcijas mākslas biennāle, kurā Latviju pārstāvēs Daigas Grantiņas ekspozīcija Saules Suns

Grieķu traģēdija ziemeļos

Filma Klusa upe, kurā ir redzami vairāki latviešu aktieri, plūst cauri festivāliem un ceremonijām

Balansēšana uz naža asmens

Režisora Mihaila Idova spēlfilma Humorists, kas tika uzņemta Jūrmalā un Rīgā, stāsta par humora un varas attiecībām 80. gados

Ar dramatiska noslēguma mizu

Dzejniece Ināra Kaija Eglīte uzskata, ka māksliniekam jābūt ļoti patiesam jebkurā izpausmē

Par ko smiesimies nākotnē?

Nacionālajā kino centrā noslēgusies projektu pieņemšana 2019. gada filmu ražošanas konkursam ar kopējo finansējumu 1 110 401 eiro.

Es esmu uzvarētājs

Jauns skatpunkts, no kura paraudzīties uz sevi un savu unikalitāti

Labs dizains liek domāt

Šodien Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasniegšanas ceremonija. Ko tā nozīmē nozares profesionāļiem?

Mūžīgais festivāls

Kaņepes Kultūras centrā tiks atvērts kinoteātris Kino Augusts – tas ir veltījums leģendārajam Augustam Sukutam

Starp haosu un mieru

Latvijas Mākslas akadēmijā piektdien, 29. martā, tiks atklāta tās simtgadei veltīta izstāde 1919 199+, kurā būs pārstāvēti septiņi jaunie mākslinieki, kuri tāpat kā Latvijas Mākslas akadēmija dzimuši īsi pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas.

Saulesbrilles un saulespuķes

Izstādes apmeklētājus sagaida Mr. McCabe ar cigāru zobos un katliņu galvā, kuru māksliniece Kristiāna Dimitere uzgleznojusi pirms pāris gadiem.

Dzeja kā laboratorijas eksperiments(1)

Apgāds Neputns ir laidis klajā dzejnieka Aivara Madra debijas dzejoļu krājumu Zonas, kura vāciņu rotā meitene ar atkorķētu vīna pudeli rokā.