Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Eksperti/Blogeri

Jaunības uzvara © DIENA(1)

Izrādes Dvēseļu utenis uzvara Spēlmaņu naktī dod stimulu neatkarīgajiem teātriem un atalgo jauno aktieru entuziasmu, sniedzot iedvesmu nākotnei

Piederības lepnums © DIENA(1)

Analizējot nacionālo lepnumu, varētu uzskaitīt dejas un nedejas impulsus, kas Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā likuši raudāt.

Baukultur – netulkot © DIENA(7)

Arhitektu kopiena šogad tikusi pie jauna dokumenta savas nākotnes morālajam un estētiskajam ietvaram – Davosas deklarācijas, ko pieņēma Pasaules ekonomikas forumā satikušies Eiropas kultūras ministri.

Žūrijas un zobrati © DIENA

Žūrijas lēmumi nav vienīgais temats, par ko šogad domāt pēc Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps piešķiršanas

Domājot par tumsu © DIENA(1)

Novembris ir mans mīļākais gadalaiks. Tumsas režīma un pulksteņu pagriešanas laiks man vienmēr ir atgādinājis sievieti, kura uzvelk melnu samta kleitu un rāmi gaida sauli atpakaļ.

Perfekta recepte © DIENA(6)

Nezinu, vai deviņus gadus vecā Sofija turpina mācīties citā mūzikas skolā, nezinu, vai mamma viņu vadā uz nodarbībām Rīgas centrā, bet mikrorajona mūzikas skolas durvis viņām ir slēgtas un atslēga nolauzta. Meitenītei bija labas sekmes čella klasē, taču reiz pavasarī, kamēr viņa vingrinājās, aiz klases durvīm maza vibrēšana ar saknēm dziļi zemes garozā izraisīja cunami, kas aizslaucīja kuslos mūzikas skolas sapnīšus.

Turpinājums būs © DIENA

Tikko notikušais četru dienu Baltijas filmu festivāls Ņujorkā pierāda – ir vērts salikt kopā spēkus un doties pasaulē

Zemlika un jūra © DIENA(2)

Melnas klavieres, kas zaudējušas savu balsi, bet ne majestātisko izskatu, novietotas pie Durbes baznīcas, palikušas spilgtā atmiņā no festivāla Zemlika pirmā apmeklējuma.

Dzīve krēslos © DIENA

Krēsli ir ļoti svarīgi. Svarīgi ir ne tikai tas, vai tie atrodas vairāk pa labi vai vairāk pa kreisi un cik to ir. Svarīgi ir, kāpēc tu tur sēdi.

Skaitu līdz 100 © DIENA

Valsts simtgadē katrs, kam ir nauda, var atbalstīt latviešu māksliniekus, uzdāvinot kādu laikmetīgās mākslas darbu sev

Atrakciju montāža © DIENA

Žanriskā daudzveidība jeb Latvija Cool. Nenonieciniet kinovēsturi, tā var sniegt trāpīgas atbildes uz aktuālākajiem dzīves jautājumiem

Kapitāli © DIENA

Jāmācās no jauna projektus gan pieteikt, gan izlasīt un novērtēt

Klusuma vizīte © DIENA

Pirmdienas, 24. septembra, rīts pienāk apmācies un lietains. Pāvests Francisks jau ir ieradies Latvijā. Esmu pamodusies laikā, kad citi cilvēki jau otro reizi ietur brokastis. Pāvesta ikdienā rīts sākas puspiecos no rīta.

Vienos priekos © DIENA(6)

Nekā netrūkst, dzīve ir labāka nekā jebkad. Nav brīnums, ka pāvesta vizīte izraisīja tikai mērenu interesi. Ne to vien esam redzējuši

Uz Kurzemi! © DIENA

Baltkrievu grupa Super Besse Latvijā jau tik ļoti kļuvusi par savējo, ka arī pagājušonedēļ Jersikas ielas vinila dienas tirdziņā tās plates bija atrodamas latviešu mūziķu plauktos jeb kastēs – Super Besse ierakstus izdod pašmāju kompānija I Love You Records, un nu jau atkal grupa pie mums viesojas arī klātienē.

Apledošanas ātrums © DIENA(1)

Vienmēr esmu mazliet apskaudusi daiļslidotājus un hokejistus. Cilvēki, kuri spēj sevi noturēt uz ledus, raisa ne vien apbrīnu, bet arī cieņu.

Raiņa rudens © DIENA(4)

Tas ir un tomēr nav pārsteigums – Latvijas simtgadē Raiņa devums kultūrā aktualizējies sprādzienam līdzīgā intensitātē, atraisot jaunradi