Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Eksperti/Blogeri

Bergmana simtgadē © DIENA

Ne tikai Latvijai ir simts. Šogad apaļi simt aprit ne vien valstīm, bet arī izcilām personībām, kuru dzimšanas gads ir 1918

Vienošanās © DIENA

Kad arhitektūrā ir jāvērtē konkursa darbi vai dizaina skolā – studiju darbi, metode ir diezgan skaidra, jo visiem bijis viens mērķis un uzdevums.

Tumsas seanss © DIENA(1)

Braucot ar sabiedrisko transportu, parasti izvēlos vietu pie loga. Bieži esmu apsēdusies vietā, kur uz loga ir kāds uzraksts, kam, iespējams, uzmanību pievēršam reti.

Tas viss Ainara dēļ © DIENA(8)

Līvi ir miruši, bet to uzturēšanai pie dzīvības ir attaisnojoši iemesli, kas ir cēli, taču notiekošā vērošana neļauj tikai diet un priecāties

Vienreiz dzīvē © DIENA

Kāda ir pirmā doma, kad pasaka vārdu "ziema"? Man tās ir atmiņas no trešās klases, kad bija pārāk auksts, lai būtu jāiet uz skolu.

Stāsts par varoņiem © DIENA

Siguldas Opermūzikas svētku iestudējums – Umberto Džordāno opera Andrē Šenjē – tiks veltīts tenoram un varonīgajam Latvijas aizstāvim Jānim Vītiņam

Hopera pilsēta © DIENA

Kad atverat Olīvijas Lengas grāmatu Vientuļā pilsēta/ The Lonely City, kas veltīta urbānās vientulības tēmai, pirmais, kas piesaista skatienu, ir fotogrāfija grāmatas pirmā atvēruma kreisajā pusē: kāda sieviete garā, melnā mētelī šķērso ielu. Sievieti no visām pusēm ieskauj debesskrāpji.

Bez bārdas(5)

Sievietes grib būt uz skatuves, taču nevēlas, lai tiktu uzsvērts, ka viņas ir sievietes. Vai dzimumu līdztiesība nozīmē dzimumu ignorēšanu?

Gaišmatis no Rīgas © DIENA(3)

Nedarīt kā visi, neiet, kur dzen, domāt ar savu galvu – uz to mudina māksla. Šos principus ir viegli nosaukt un sasodīti grūti īstenot

Tīra naudiņa ātri smērējas © DIENA(6)

Gāja pa ceļu tīra naudiņa. Visi nodoklīši samaksāti, atskaitītes ieņēmumu dienestam iesniegtas, valsts tīrajās lādēs kārtīgi salikta un pēc tam taisnīgi sadalīta valstij un pilsētām.

Bez pārspīlējumiem © DIENA(1)

Negaidīti, taču "oskaršovā" iztika bez pārspīlētiem politkorektiem žestiem un pat feministiskais patoss tika lietots ar mēru

Lakotā sekcija © DIENA

Pirms kāda laika šķita, ka Rīgas kanālmalu var iekārtot, ievērojot elementārus kritērijus, – lai vidē ievietotie darbi netraucētu cits citam, neēstos ar unikālajiem svešzemju kokiem un būtu vienkārši mākslinieciski augstvērtīgi.

Rituālu mierinājums © DIENA

Lai arī Oskara nominācijas Latvijā visai nosacīti darbojas kā mārketinga ierocis, tomēr tās palīdz akcentēt labāko, kas tapis pasaules kino kontekstā

Tuvāk pie tautas © DIENA

Mākslā joprojām augstu kotējas moceklības elements, savukārt komerciāli panākumi šajā jomā tiek uzlūkoti ar aizdomām

Sirdsapziņas karantīna © DIENA

Februāris ir ne tikai sveču un puteņu mēnesis, bet arī laiks, kad slimnīcu uzņemšanas nodaļu durvis brīdina par gripas karantīnu.

Metrs – izcili © DIENA(2)

Nesen piedalījos viedokļu apmaiņā par kādu balvu, ko vajadzētu piešķirt. Nebija runa par konkrētu cilvēku, drīzāk par tā saukto nozari, kurā kādu personu vai darbu vajadzētu īpaši izcelt, lai tādā veidā savukārt atzīmētu pašas nozares prestižu.

Suņi un cilvēki © DIENA

Šodien ar Vesa Andersona filmas pirmizrādi sāksies Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls, kas turpināsies līdz 25. februārim

Pilnīgs kosmoss © DIENA

Kad pirmo reizi izdzirdēju, ka mākslas akcijā stāda akmeņus, nodomāju, ka tas ir "pilnīgs kosmoss". Iztēlojos sevi ievīstījušos brūnpelēkā virsjakā, ar katūna lakatu, gumijniekos – nevis klišejā, bet klasiskā kartupeļu talkas ekipējumā. Akmeņu stādīšana man šķita mistiska padarīšana – kas gan no tiem varētu izaugt?

Laika jautājums © DIENA

Savās Piezīmju grāmatiņās Albērs Kamī raksta: "Ir gandrīz neiespējami piecas minūtes skatīties, kā pulksteņa rādītājs riņķo pa ciparnīcu, tik ļoti ilgi un kaitinoši tas ir."