Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grāmatas

Lizija Harisone. Monstru skola(1)

Izdevniecība White Book mācību gada nogalē laidusi klajā populārās pusaudžu romānu sērijas _Monster High _pirmo grāmatu Monstru skola, kas paver neierastu skatu uz skolēnu ikdienu, attiecībām un draudzības veidošanos._ _Tās autore ir kanādiete Lizija Harisone.

Stīvens Klārks. Ellīgs gads Parīzē

Apgādā Zvaigzne ABC klajā nācis britu žurnālista un vairāku pasaules bestselleru autora Stīvena Klārka ironiskais un asprātīgais romāns _Ellīgs gads Parīzē, _informēja izdevniecības pārstāve Vineta Tropiņa.

Andris Jansons. Tūju pasaka

Iznākusi psihoterapeita Andra Jansona grāmata bērniem Tūju pasaka, informēja apgāds Zvaigzne ABC. Grāmata rakstīta bērniem, bet – kā ikviens patiešām vērtīgs darbs – tā lasāma jebkurā vecumā.

Džūljens Bārnss. Beigu izjūta

Latviešu valodā iznācis britu rakstnieka, Bukera balvas laureāta un daudzu citu literāru balvu un pagodinājumu saņēmēja Džūljena Bārnsa slavenākais romāns Beigu izjūta.

Leons Briedis. Mariagrammas

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā laists pazīstamā latviešu dzejnieka un tulkotāja Leona Brieža vizuālo dzejoļu krājums Mariagrammas, pavēstīja apgāds Neputns.

Luīze Pastore. Maskačkas stāsts

Izdevniecībā Neputns klajā nākusi Luīzes Pastores un mākslinieka Reiņa Pētersona jaunākā bērnu grāmata Maskačkas stāsts.

Dace Lamberga. Trimdas māksla

Saistībā ar izstādi Latviešu māksla trimdā, kura apskatāma izstāžu zālē Arsenāls līdz 28. jūlijam, izdots arī tās ilustrēts katalogs Trimdas māksla, informēja apgāda Neputns pārstāve Liāna Langa.

Osvalds Zebris. Koka nama ļaudis

Osvalds Zebris (1975) ar rakstniecību nodarbojas kopš 2007. gada. Pirmā grāmata – stāstu krājums Brīvības tīklos (2010, Jāņa Rozes apgāds) 2011. gadā novērtēta ar gada balvu literatūrā nominācijā Spilgtākā debija. Koka nama ļaudis ir Osvalda Zebra otrais romāns.

Deivids Gibinss. Trojas maska

Tikko iznākušais Deivida Gibinsa romāns Trojas maska ir aizraujošs vēsturisks trilleris, kurā atainotie notikumi ir bīstami tuvu realitātei, – meklējot aizvēsturiska noslēpuma atslēgu, mūsdienu arheologi atklāj pasaules mēroga sazvērestību, kas var kļūt liktenīga ne tikai valstīm un tautām, bet visai mūsu civilizācijai.

Rakstu krājums Mans Ziedonis(3)

Apgādā Zvaigzne ABC izdota grāmata Mans Ziedonis, informēja apgāda pārstāve Vineta Tropiņa. Grāmata pirmsākumos bijusi paša Imanta Ziedoņa iecere – šādu dāvanu no draugiem un domubiedriem viņš vēlējās saņemt savā 80. dzimšanas dienā. Dzejnieks pats uzrunāja dzejnieci Liju Brīdaku ar lūgumu būt par krājuma sakārtotāju, pats izvēlējās arī rakstu autorus.

Andris Grūtups. Tiesāšanās kā māksla I

Jāņa Rozes apgādā atkārtoti klajā laista Andra Grūtupa vēsturiski dokumentālās prozas grāmatas Tiesāšanās kā māksla pirmā daļa, informēja izdevniecības pārstāve Gundega Vaska. Grāmata iepazīstina lasītājus ar ievērojamām vēsturiskām ārzemju un Latvijas tiesu prāvām.

Džons Grišams. Advokāti(1)

Iznācis Džona Grišama jaunākais romāns Advokāti. Romānu raksturo šarms, tīši nevērīga atklātība un burvīga humora izjūta apvienojumā ar dzelžainu jurista tvērienu.

Gijoms Miso. Neatstājot pēdas

Klajā nācis Gijoma Miso darbs Neatstājot pēdas (oriģinālā L'Appel de l'ange), kas ir pilnīgi traks romāns – reālistisks, spriedzes pilns un romantisks vienlaikus, informē apgāds Zvaigzne ABC.

Gundega Repše. Laiks esi tu(2)

Klajā nācis Gundegas Repšes publicistikas darbs Laiks esi tu, ko veido viņas 1995., 1996. un 2012. gadā tapušas dienasgrāmatas, ietverot arī piezīmes no 2012. gada Dzintras Gekas vadītās Sibīrijas ekspedīcijas.