1.mīts: konservēta un saldēta pārtika nav tik veselīga kā svaiga
Augļiem un dārzeņiem augsta uzturvērtība ir tikai tad, ja tie ir pilnīgi svaigi. Tomērtiklīdz tie tiek novietoti bļodā vai plauktā, tie savas vērtīgās uzturvielas ar laiku sāk zaudēt. Tad, ja dārzeņi vai augļi tiek sasaldēti vai konservēti brīdī, kad tie vēl ir pavisam svaigi, tie savu uzturvērtību nezaudē, kā tas notiek ar svaigiem produktiem!
2.mīts: sāls ir kaitīga veselībai
Patiesībā nedaudz sāls ikdienas uzturā, ir nepieciešama katram. Nātrijs, ko satur sāls, palīdz kontrolēt ūdens daudzumu organismā. Šobrīd speciālisti iesaka patērēt ne vairāk kā 6 gramus sāls dienā, jo pārmērīgs sāls patēriņš var izraisīt augstu asinsspiedienu un pat kuņģa vēzi.
3.mīts: pārāk liels olu patēriņš veicina augstu holesterīna līmeni
Patiesībā holesterīns, kas atrodams olās, būtiski nepalielina holesterīna līmeni asinīs! Visbiežāk tas paaugstinās, uzturā lietojot pārāk daudz piesātināto tauku, kas atrodami tādos produktos kā, piemēram, sviests, cūku tauki, palmu un kokosriekstu eļļa. Atceries, ka olas ir lielisks proteīnu, joda un D, A un B2 vitamīnu avots!
4. mīts: kečups ir neveselīgs
Kečupu gatavo no ceptiem tomātiem. Tie satur daudz augstāku likopīnu (viela, kas palīdz samazināt sirds un asinsvadu slimību un vēža risku) līmeni, nekā svaigi tomāti!Tādēļ kečupu drīksti lietot, vienīgi to iegādājoties, izvēlies tādu kečupa veidu, kas satur mazāk cukura.
5.mīts: daži pārtikas produkti ir „superprodukti”
Daudzi uztura speciālisti apgalvo, ka patiesībā neviens produkts nav pelnījis tikt dēvēts par „superproduktu”.
Lai gan, piemēram, augļi un dārzeņi, kas satur antioksidantus, atzīti par labu izvēli ikdienas uzturā, tomēr arī tie nav uzskatāmi par pilnīgiem un dēvējami par „superproduktiem”! Visieteicamākais tomēr ir sabalansēt savu ikdienas uzturu tā, lai tavā ēdienkartē būtu iekļauti produkti no katras pārtikas grupas pareizajās proporcijās.