Lai gan uz diētas "uzsēdinātajām" pelēm tika papildus doti vitamīni un minerālvielas, tās nespēja saražot nepieciešamo daudzumu aizsargšūnu, kas vajadzīgas, lai organisms spētu efektīvi cīnīties pret infekcijām. Turklāt diētu ievērojošajām pelēm bija nepieciešams daudz ilgāks laiks, lai atkoptos pēc slimības. Zinātnieki pauž uzskatu, ka izdarītie secinājumi attiecas arī uz cilvēkiem.
Turklāt tievēšana gripas laikā ne tikai vājina imūnsistēmu, bet var pat palīdzēt vīrusiem mutācijas ceļā pieņemt bīstamākas formas. Ziemeļkarolīnas universitātē tika noskaidrots, ka gripas vīruss spēj mainīties un kļūt bīstamāks, ja inficētajām pelēm ir selēna deficīts organismā. To peļu organismā, kuras uzņēma normālu barības daudzumu, vīruss nemainījās. Turklāt runa nav tikai par gripas vīrusu. "Mūsu pētījumi liecina, ka šī saikne iespaido vairākus vīrusus, piemēram, saaukstēšanās, HIV vai Ebolas vīrusu," BBC citē pētījuma līdzautori Melindu Beku.
Ko darīt ar Jaungada apņemšanos notievēt? Pārcelt to uz pavasari vai arī ieviest ēdienkartē tikai dažas efektīvas izmaiņas. Vairums ekspertu ir vienisprātis, ka pietiek ar nelielām, taču konsekventi ievērotām pārmaiņām ēdienkartē un dzīvesstilā, lai tiktu sasniegts vēlamais rezultāts. Ilgtermiņā tās ir vieglāk ievērojamas un efektīvākas par radikālu diētas vai treniņu plānu. Pēc iespējas izvēloties pilngraudu produktus, pievienojot brokastu pārslām ogas vai banānus, uz maizītes uzliekot tomāta šķēli, var bez liekām pūlēm ievērojami palielināt uzņemto šķiedrvielu daudzumu. Tāpat mazas izmaiņas var kopsummā sniegt vajadzīgo rezultātu - kafijai pievienojot tikai liesu pienu, sviestu aizvietojot ar olīveļļu un saldējuma vietā izvēloties jogurtu. Šādas pārmaiņas nevājinās imūnsistēmu, taču palīdzēs atbrīvoties no svētku laikā uzņemtajiem piparkūku, speķa pīrādziņu, šokolādes konfekšu kilogramiem. Arī fizisko aktivitāšu ziņā nav nepieciešams trenēties vieglatlētikā. Organisms būs pateicīgs arī par sīkiem uzlabojumiem - aktīvu atpūtu brīvajā laikā un īsu pastaigu pusdienas pārtraukumā.