D.Pomerlo izstrādājis apmācības sistēmu, ko nosaucis par pozitīvo stimulāciju. Šī sistēma aizgūta no delfīnu un citu jūras zīdītāju apmācības.
Saskaņā ar šo paņēmienu zivtiņa tiek atalgota ar barību katru reizi, kad sekmīgi veikusi kādu uzdevumu. "Galvenais mērķis ir stimulēt vēlamo uzvedību. Piemēram, lai iemācītu nospiest sviru, dzīvnieks sākumā tiek atalgots par to vien, ka pagriezies uz sviras pusi. Vēlāk viņu atalgo jau par pietuvošanos svirai. Ar laiku un atkārtošanu dzīvnieks iemācīsies veikt visu uzdevumu, lai saņemtu balvu," vēsta D.Pomerlo.
Viņam piederošā zivs Alberts Einšteins jau ir ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā kā zivs, kas apguvusi visvairāk triku. Taču šo rekordu varētu pārspēt Komēta, kas jau iemācījusies visus Alberta Einšteina trikus un turpina papildināt savas iemaņas. Desmit centimetru garā Komēta varētu izpelnīties pasaulē gudrākās zivs titulu.
D.Pomerlo apgalvo, ka ar pareizu pieeju ikviens var iemācīt savam mājdzīvniekam veikt sarežģītus trikus. Galvenais ir pacietība un mājdzīvnieka psiholoģijas izpratne. "Ar pareiziem rīkiem un pārtikas piesolīšanu zivis ir spējīgas ļoti ātri iemācīties sarežģītus trikus, piemēram, slalomu vai bumbas ķeršanu," uzskata D.Pomerlo.
Viņš prognozē, ka cilvēki ar laiku iemācīsies novērtēt zivtiņu prāta spējas. "Ļaudis, kas meklē mājdzīvnieku, varētu izvēlēties zivtiņu, nevis suni.