Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -3 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 4. janvāris
Spodra, Ilva, Ilvita

HTC TyTN II

Lai arī Latvijai straujiem soļiem tuvojas Taivānas kompānijas _HTC _jaunākie ražojumi kā, piemēram, Apple iPhoneTouch Diamond konkurents un _Touch Pro, _viedtālrunis TyTN II neskaitāmu lietotāju skatījumā joprojām ir viens no iekārojamākajiem personīgajiem digitālajiem asistentiem. Masīvajā, gumijotā apvalkā ievīstītajā ierīcē ir viss, lai to varētu dēvēt par pārnēsājamu datoru. Taču pircējiem jārēķinās ar _TyTN II _būtiskāko trūkumu – tas ir sasodīti biezs un smags. Tiesa, tam pietiek vietas gan bikšu, gan krekla kabatā.

Pagājušā gada nogalē tirgū nonākušais tālrunis ārēji ir priekšgājēja TyTN modernizēta versija. Tam ir mūsdienīgākas aprises, mazliet atšķirīgs taustiņu izvietojums un lielāks svars. Pēc īsas iepazīšanās sesijas kļūst skaidrs, ka otrā versija piedzīvojusi vairākas būtiskas izmaiņas. Pirmkārt, jaunākajam modelim ekrānu var ne tikai nobīdīt nost no taustiņiem, bet arī pacelt slīpi augšup 45 grādu leņķī. Tādējādi top miniatūrs piezīmjdators, ko var nolikt uz galda un ērti lietot videozvanam, kartes pētīšanai vai videofailu atskaņošanai.

Taču klēpjdatora forma neļauj aizstāt «rakstāmmašīnu». Klaviatūra tomēr ir par mazu, lai uz tās satilptu visi desmit pirksti. Līdz ar to visērtāk to ir turēt plaukstās un rakstīt ar īkšķu palīdzību. Par spīti šīm neērtībām, qwerty tastatūra ievērojami atvieglo darbošanos. Piemēram, ja liela daļa e-pastu tiek sūtīta no telefona, tad neapskaužu tos, kuriem teksts jāuzklabina ar irbuli uz skārienjūtīgā ekrāna klaviatūras.

Raibs, parocīgs ekrāns

TyTN II displejs ir plašs un ikonas pietiekami lielas, lai tām ērti pieskartos ar pirksta galu. Uz šī fona šķiet dīvaini, ka ikonu josla, kas informē par saņemtajām īsziņām, vēstulēm un neatbildētajiem zvaniem, ir tik smalka, ka niecīgos ciparus var arī nepamanīt. Paiet vismaz pāris dienas, kamēr acis pierod sameklēt ciparus ekrāna vidū, kas informē par jauniem notikumiem.

HTC viedtālruņu stiprā puse ir iespēja lietotājam pašam uzstādīt savus īsceļus un ērti piezvanīt svarīgākajām kontaktpersonām. Tas ir pluss salīdzinājumā ar, piemēram, populāriem korejiešu tālruņiem, kuros jāiztiek ar ražotāju uzstādītajiem īsceļiem.

Ja Apple savam iPhone GPS raidītāju ielika tikai jūnijā, tad TyTN tas ir jau kopš otrās sērijas pirmsākumiem. Tas nozīmē, ka personālais asistents var kalpot arī kā navigācijas sistēma. Tālrunim var uzinstalēt Google Maps un noteikt savu atrašanās vietu pasaules kartē. TyTN II atrod satelītu pietiekami ātri, lai varētu parādīt atrašanās vietu pat traucoties automašīnā.

Runājot par navigāciju, HTC ir parūpējies, lai lietotāji nebūtu atkarīgi no skārienjūtīgā ekrāna. Ierīce sniedz veselas divas iespējas aizkļūt līdz vajadzīgajai komandai. Pirmā ir kontrolsvira lejasdaļā starp zvanīšanas pogām, otrā – rullējams taustiņš korpusa kreisās puses augšdaļā.

Nodevīgā skaņa

Vēl viena laba lieta ir Sim kartes vietne, kas atrodas ekrāna otrajā pusē nevis zem akumulatora kā vairākumam tālruņu. Tas ļauj ielikt un izņemt karti, neizjaucot tālruni. Tiesa, kad ņemsiet ārā karti, ierīce tāpat izslēgsies, pat ja tālruņa režīms būs izslēgts.

Gluži kā daudziem citiem viedtālruņiem, arī TyTN II ražotāji varēja lielāku vērību veltīt fotokamerai. It kā biznesa tālruņiem tas nav tik svarīgi, bet tomēr. HTC milzenim ir trīs megapikseļu kamera bez zibspuldzes. Tai nav nekāda gaismas avota, kas ļautu fotografēt krēslā.

Ierīces zvana signāls ir skaļš un tīrs, taču skaļrunis korpusā novietots diezgan neveiksmīgi. Tas atrodas aizmugurē un apvilkts ar metāla stīpu, kas «izlien» ārpus korpusa. Tas nozīmē, ka gadījumos, kad uz muguras guļošais tālrunis atrodas uz galda, skaņa kļūst uz pusi klusāka. Par to, kas notiek, ja jebkuru tālruni iemet gultā, vispār nav vērts runāt. Tā var palaist garām desmitiem zvanu.

Attiecībā uz skaņu ir vēl kāds mīnuss – TyTN II nav austiņu izejas, kas nozīmē, ka ierakstu atskaņošanu no svešām ausīm nav iespējams noslēpt. Žēl. Šim digitālajam asistentam ir visnotaļ labs diktofons, kurš neierobežo ieraksta ilgumu. To ierobežo vienīgi atmiņas kartes ietilpība, kas standartā ir 256 MB, bet var tikt palielināta līdz 2GB.

Kā jau var noprast, ar iespējām bagātā ierīce baterijas darbības ilgumā nevar sacensties ar lētā gala tālruņiem. Tomēr TyTN II gadījumā nav īsti tā, ka tas būtu jāliek lādēties katru vakaru. Ja GPS, interneta pārlūkprogrammu un videofailu skatīšanās programmas nelieto pārāk bieži, tad akumulators spēj «izdzīvot» pat divas diennaktis.

Pat ja neesat HTC fans, bet jums dienas jāpavada ārpus biroja, vienlaikus nezaudējot kontaktus ar darbavietu un savu datoru, un ja esat gatavi iztērēt par personālo asistentu aptuveni 450 latu, tad TyTN II būs ļoti laba izvēle.

HTC TyTN II

Stiprās puses

Parocīga qwerty klaviatūra, vienkārša e-pasta vēstuļu rakstīšana

Viegli uzstādīt īsceļus un pārvietoties pa izvēlni

GPS raidītājs un ātri strādājoša navigācijas sistēma

 Trūkumi

Vāja fotokamera bez apgaismojuma, tumsā tikpat kā nav lietojama

Nav austiņu ligzdas, neveiksmīgi novietots skaļrunis

Salīdzinoši smags un liels

 Vērtējums 10 ballu skalā

Dizains 8

Ērtums 8

Funkcionalitāte 10

Cenas un kvalitātes atbilstība 9

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izaicinājumu un izvirdumu pilns gads

Koka čūskas gads sāksies 29. janvārī. Samērā mierīgā un gudrā būtne mudinās cilvēkus uz jauniem izaicinājumiem. Saasināsies cilvēku emocionālā jūtība, tiks ierobežota daudzu valstu brīvā griba, a...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko