Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Krauklis: Neļaut sadarbības partneriem piedalīties lēmumu pieņemšanā ir stratēģiska kļūda

Neļaut sadarbības partneriem piedalīties lēmumu pieņemšanā ir stratēģiska kļūda, savu balsojumu vakardienas Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Pārstāvju sapulcē aģentūrai LETA skaidroja Valkas novada domes priekšsēdētājs un Vidzemes partijas vadītājs Vents Armands Krauklis.

Neviens nopietns politiskais spēks nevēlēsies būt otršķirīgs partneris, jo visu izlems Pārstāvju sapulce, uzskata Krauklis un norāda, ka līdz ar šo lēmumu LRA atstumj potenciālos sadarbības partnerus.

Šis solis varētu arī apgrūtināt pagājušajā nedēļā izskanējušo Kraukļa un Mārtiņa Bondara (LRA/LA), Arta Pabrika (Vienotība) un Jura Pūces (Latvijas attīstībai) aicinājuma apvienoties startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās realizāciju, uzskata politiķis.

Tāpat Krauklis domā, ka vakar šo lēmumu, kā arī lēmumu par saraksta nosaukumu vēl nevajadzēja pieņemt, jo citu partiju iekļaušana nosaukumā varētu radīt vēlētājiem labāku priekšstatu par to, kam tiek atdota balss, līdz ar to pašam sarakstam nodrošinot labākus rezultātus.

Tomēr Krauklis norādīja, ka līdz vēlēšanām ir daudz laika un Pārstāvju sapulces soli vēl var mainīt, tādēļ politiķis vēl nedomā par LRA pamešanu, lai īstenotu pagājušajā nedēļā izskanējušo ideju par apvienošanos uz parlamenta vēlēšanām. Tāpat politiķis solīja, ka notikušo vēl pārrunās ar Vidzemes partijas valdi, kas esot paudusi atbalstu plašai un līdzvērtīgai sadarbībai ar citiem politiskajiem spēkiem.

Vaicājot par kandidēšanu uz Saeimu, Krauklis norādīja, ka to darīs tikai tad, ja viņa dalība sarakstā būs stratēģiski nepieciešama, un labprātāk kampaņā piedalītos nekandidējot, taču sniedzot palīdzību organizatoriski.

Jau vēstīts, ka LRA Pārstāvju sapulce vienojusies par startu vēlēšanās pašreizējās apvienības statusā, reizē pieļaujot iespēju slēgt sadarbības līgumus ar citām partijām.

Kā skaidroja Vidzemes partijas priekšsēdētāja vietnieks Guntis Gladkins, uz nākamajām vēlēšanām LRA pamatu veidos Reģionu alianse un Vidzemes partija. Nolemts arī, ka potenciālo sadarbības partneru nosaukumi netiks iekļauti saraksta nosaukumā, taču to pārstāvji tiks iekļauti kandidātu sarakstā.

Par šo lēmumu balsoja pieci Pārstāvju sapulces locekļi, savukārt pret esot balsojis Vidzemes partijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, pastāstīja Gladkins.

LRA arī noslēdza oficiālu sadarbības līgumu Saeimas pie frakcijām nepiederošā deputāta Edvarda Smiltēna vadīto biedrību Sabiedrība centriskai politikai.

Pašlaik notiek sarunas par oficiāla līguma slēgšanu ar deputāta Jura Viļuma (LRA) pārstāvēto Latgales spēku un Liepājas politiķa Jāņa Vilnīša (LRA) pārstāvēto biedrību Liepājniekiem.

Ziņots arī, ka vairāki partijas Latvijas attīstībai un atsevišķi partiju Vienotība, LRA un Vidzemes partijas politiķi aicina izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas.

Politiķi norāda, ka startam 2018.gada Saeimas vēlēšanās ir nepieciešams apvienot izlēmīgus un mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, kuru vērtības sakņojas Rietumu demokrātijā un kam rūp mūsdienīga, izlēmīga un dinamiska Latvija, nevis tikai tās galvaspilsēta Rīga.

Krauklis, novērojot procesus savā pašvaldībā un reģionos kopumā, norāda, ka valsts lēnīgums un darbības imitācija aizbiedē jaunus un uzņēmīgus cilvēkus, iznīcina darbavietas, kā rezultātā reģioni kļūst aizvien tukšāki.

"Tāpēc aicinām apvienot spēkus kopīgam startam, lai iestātos par visu Latvijas novadu interesēm un risinātu valstiski svarīgus jautājumus, nevis pārstāvētu tikai Rīgu vai nelielu grupu intereses. Situācijā, kad tiek apšaubītas demokrātiskās Rietumu vērtības ir bīstama - tikai četru gadu laikā orientācija uz Austrumiem var izmainīt Latviju līdz nepazīšanai," norāda Bondars

13.Saeimas vēlēšanas paredzētas 2018.gada oktobrī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas