Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Burovs sasaucis sanāksmi saistībā ar griestu iebrukšanu Lāčplēša ielas namā

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) pirmdien plkst.13 sasaucis visu pašvaldības atbildīgo dienestu sanāksmi, lai apspriestu situāciju ar Lāčplēša ielas četrstāvu māju, kurai sestdienas vakarā iebruka ceturtā stāva griesti.

Sanāksmē piedalīsies būvvaldes, Sociālā dienesta un citu pašvaldības iestāžu pārstāvji. Tāpat uz sanāksmi aicināti ēkas īpašnieki vai viņu pārstāvji.

Gailīte arī informēja, ka ēku pagaidām no ārpuses apsekojis arī Rīgas domes Īpašuma departamenta galvenais būvinženieris.

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, ēkai ir iebrucis starpstāvu pārsegums starp ceturto stāvu un bēniņiem. Iebrukums noticis virs telpām, kas nav guļamistabas vai dzīvojamās istabas.

Notikuma vietu sadarbībā ar policiju un ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojis būvvaldes pārstāvis, pēc kā nolemts apturēt ēkas ekspluatāciju un norobežot to. Visi mājas iedzīvotāji ir evakuēti.

Tagad nama īpašniekiem ir uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Tas nozīmē, ka īpašniekiem pie neatkarīga sertificēta eksperta ir jāpasūta detalizēts ēkas tehniskais apsekojums un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei, kura pieņems lēmumu par nama turpmāku ekspluatāciju, skaidroja Butāns.

Deviņus nama iedzīvotājus pašvaldība uz laiku izmitinājusi hostelī, pārējie no šāda piedāvājuma atteikušies.

Top komentāri

starp dzirnakmeņiem
s
Par graustiem Rīgas centrs pārvēršas, jo 50 + 30 gadus to turpina ekspluatēt bez jūtamiem kapitālieguldījumiem. par kādiem remontiem var runāt, ja padomju laika īrnieki, atbilstoši 90. g. v. pieņemtajam likumam, turpina par dzīvokli maksāt mazāk nekā par autostāvvietu, kas nekavē pašvaldību plēst desmit ādas nodokļos.
Ko sēsi...
K
Vai nav tā, ka arī VID, rēķinot nodokļus, amortizāciju neņem vērā. Tas nozīmē, ka ēkas, ka pāri 100 g. ir norakstītas, apriori.
>:-)
&
Vai nevajadzētu šos graustus "arhitektūras pieminekļus" nojaukt. Kamēr tie vēl nav pārvērtušie par īstiem kapu pieminekļiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas