Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Plānots dibināt jaunu a/s Rīgas osta

Paredzēts dibināt jaunu AS "Rīgas osta", liecina Satiksmes ministrijas saskaņošanai Ministru kabinetā iesniegtais rīkojuma projekts.

Rīkojuma projekts sagatavots par jaunas AS "Rīgas osta" dibināšanu saskaņā ar Ostu likumā ietverto regulējumu un, kas turpmāk veiks Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldīšanas funkcijas un kļūs par likvidējamās Rīgas brīvostas pārvaldes saistību (tiesību, pienākumu un apgrūtinājumu), finanšu līdzekļu, kustamās un nekustamās mantas un lietvedības pārņēmēju.

Rīkojuma projektā teikts, ka kapitālsabiedrības "Rīgas osta" vispārējais stratēģiskais mērķis ir ilgtspējīgi, atbildīgi un ekonomiski pamatoti nodrošināt Rīgas ostas kā valsts un pilsētas attīstībai un drošībai stratēģiski nozīmīgas infrastruktūras pārvaldīšanu un attīstīšanu, sniedzot un attīstot ostas pakalpojumus ilgtspējīgi un veicinot loģistikas koridoru un rūpniecībai konkurētspējīgus pamatpakalpojumus, mazinot vides nospiedumu, kas ir stratēģiski svarīgi tautsaimniecības un Rīgas pilsētas konkurētspējai un izaugsmei.

Plānotais kapitālsabiedrības pamatkapitāls ir 35 000 eiro (apmaksājams naudā), no kura atbilstoši Ostu likuma pārejas noteikumiem 60% kapitāldaļas piederēs valstij un 40% - Rīgas valstpilsētas pašvaldībai.

Par valsts kapitāla daļu turētājiem paredzēts iecelt Satiksmes ministriju, Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Saskaņā ar Ostu likumu valstij piederošās kapitāla daļas (akcijas) paredzēts nodot šādās daļās - Satiksmes ministrijai turējumā 40%, Finanšu ministrijai - 20%, Ekonomikas ministrijai - 20% un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai - 20%.

Tāpat plānots atļaut valsts kapitāla daļu turētājiem parakstīt akcionāru līgumu ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un atļaut Satiksmes ministrijai, Finanšu ministrijai, Ekonomikas ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ieguldīt kapitālsabiedrības pamatkapitālā finanšu līdzekļus 21 000 eiro apmērā atbilstoši turējumā esošām valsts kapitāla daļām.

Attiecīgi Satiksmes ministrija ieguldīs līdzekļus 8400 eiro apmērā, Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija katra 4200 eiro apmērā.

Kapitālsabiedrības juridiskā adrese būs Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010.

Satiksmes ministrijai tiks uzdots līdz 2022.gada 31.oktobrim iesniegt pieteikumu Uzņēmuma reģistrā AS "Rīgas osta" reģistrēšanai komercreģistrā.

Ostu likumā veiktie grozījumi paredz mainīt Rīgas brīvostas pārvaldības modeli, nosakot, ka Rīgas brīvostas pārvaldīšanas funkcijas veiks kapitālsabiedrība, kuras kapitāldaļas (akcijas) pieder valstij un var piederēt arī pašvaldībai, ar nosacījumu, ka valsts pusei ne mazāk kā 60% un Rīgas pašvaldībai - ne vairāk kā 40% kapitāla daļu (akciju). 

Atbilstoši Ostu likuma pārejas noteikumiem Ministru kabinets un Rīgas pašvaldība līdz 2022.gada 1.septembrim pieņem lēmumu par kapitālsabiedrības dibināšanu Rīgas ostas pārvaldīšanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devusies mecenāte Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne (02.10.1955. – 30.09.2022.) – personība, kuras idejas un enerģija spēlēja ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas