Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ĀM: 30.martā notiks pēdējais airBaltic īstenotais repatriācijas reiss no Frankfurtes

30.martā notiks pēdējais Latvijas nacionālā lidsabiedrības airBaltic īstenotais repatriācijas reiss no Frankfurtes, lai dotu iespēju atgriezties Latvijā ceļotājiem, kas atrodas tālos pasaules nostūros ar neregulāru satiksmi uz Eiropu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā norādīja, ka ārkārtējās situācijas mērķis ir ierobežot personu kustību, lai Latvijā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficētu pēc iespējas mazāku iedzīvotāju skaitu un lai slimības izplatība notiktu lēnāk.

Tāpat ĀM ir brīdinājusi visus ceļotājus, ka atgriešanās mājās nozīmē Latvijā pieņemto lēmumu stingru ievērošanu, tai skaitā 14 dienu ilgu pašizolāciju. Ievērojot sabiedrības veselības intereses un ārkārtējās situācijas apstākļus, pēc 27.marta valsts organizētie repatriācijas reisi nenotiks.

Aizvien plašāk izplatoties jaunajam koronavīrusam, ĀM savlaicīgi un regulāri brīdināja ceļotājus par gaidāmajiem sarežģījumiem ārvalstīs un valstu ieviestajiem papildu drošības pasākumiem, norādīja ministrijā, uzsverot, ka 12.martā ĀM izplatīja brīdinājumu valstspiederīgajiem neceļot ārpus Latvijas, kad tā saukto skarto valstu saraksts pārsniedza 20 un Covid-19 tika atzīts par pandēmiju.

Kopš 14.marta, kad Ministru kabinets pieņēma lēmumu par starptautiskās pasažieru satiksmes apturēšanu Latvijā, ĀM ciešā sadarbībā ar Satiksmes ministriju, airBaltic un citiem pasažieru pārvadātājiem, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas, Lietuvas un ziemeļvalstu kolēģiem, ir palīdzējusi atgriezties mājās apmēram 1500 Latvijas valstspiederīgajiem. Vienlaikus mājās ir atgriezušies arī vēl citi ceļotāji, izmantojot ĀM ieteiktus vai pašu atrastus ceļus caur Lietuvu, Igauniju un citiem vēl pieejamiem tranzīta punktiem, norādīja ministrijā.

"Lai palīdzētu mūsu ceļotājiem atgriezties mājās, 16.martā ĀM aicināja ceļotājus rast iespēju nonākt Eiropas vai Stambulas lidostās un reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Šī pieeja divu nedēļu laikā ļāva atgriezties Latvijā daudziem ceļotājiem arī no tāliem pasaules nostūriem," skaidroja ministrijā.

Kā pavēstīja ĀM, jau notikuši vai vēl tuvākajās dienās notiks kopā 21 īpašais reiss no astoņām dažādām valstīm. Līdz ar to ĀM secina, ka līdz 27.martam vai īsi pēc tā Latvijā būs varējuši atgriezties visi tie Latvijas ceļotāji, kuri atsaucās ĀM aicinājumam, izmantoja piedāvātās transporta iespējas un kuru ceļā nebija būtisku nepārvaramu šķēršļu.

Ne visi ceļotāji ir izlēmuši atgriezties Latvijā, akcentēja ĀM. "Katrs ceļotājs pats izlemj, vai atgriezties, un tāpat kā iepriekšējos lēmumus izceļot uz ārvalstīm ĀM respektē valstspiederīgo izvēli palikt pašreizējā atrašanās vietā."

Ministrija atzina, ka ne visiem ceļotajiem ir bijis praktiski iespējams atgriezties Latvijā līdz marta beigām ārvalstīs ieviestu transporta ierobežojumu dēļ. Tādēļ ĀM turpina sadarbību ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, lai nodrošinātu to ceļotāju repatriāciju uz Eiropu, kuriem tā ir nepieciešama.

Šie repatriācijas reisi nenotiek regulāri, un ar tiem no trešajām valstīm atgriežas dažādu ES valstu pilsoņi, kā rezultātā tie nenodrošina pasažieru nogādāšanu uz viņu mītnes valsti. Tādēļ ceļotāju atgriešanās iespējas Latvijā, sākot ar aprīli, izskatīsim individuāli, sapulcējot vienuviet vairāk ceļotāju. 

Tāpat ministrija aicināja iegaumēt, ja Latvijas valstspiederīgais ir reģistrējies Konsulārajā reģistrā vai rakstījis uz [email protected], ministrijai dati jau ir, tāpēc nevajadzētu reģistrējieties atkārtoti.

Savukārt, ja Latvijas valstspiederīgais vēl nav reģistrējies Konsulārajā reģistrā vai rakstījis uz [email protected], ministrija aicina to darīt tikai vienu reizi. "Sazināsimies ar jums, ja tiks rīkots kāds repatriācijas reiss atbilstoši Jūsu atrašanās vietai. Vienlaikus aicinām arī pašus ceļotājus turpināt meklēt iespējas nokļūšanai Latvijā," skaidroja ministrijā.

Ministrijā pavēstīja, ka joprojām tiek gaidītas ziņas no tiem, kas atgriezušies Latvijā vai ārkārtējās situācijas laikā izlēmuši neatgriezties, ministrija aicina šos ceļotājus atsūtīt savu vārdu un uzvārdu uz [email protected]

Top komentāri

reptilis
r
Ir tikai viens jautājums - kāpēc šie cilvēki netiek ievietoti karantīnā??
ierosinājums
i
visus,kuri tagad atgriezušies Latvijā saņemt pabalstus,likt pie darba un 3 gadus neizlaist no Latvijas.Ja jau tēvzeme bija tik slikta,ko tad tagad skrien atpakaļ,kad gailis knābj pakaļā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sods par nesolidarizēšanos(25)

Atteikšanās vilkt masku sabiedriskās vietās, kas tādējādi var apdraudēt līdzcilvēku drošību Covid-19 izplatības dēļ, var likt šķirties no summas līdz 50 eiro. Tā otrdien nolēma valdība. Pagaidām gr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas