Laika ziņas
Šodien
Migla

Jūrmalas tiesas tiesnese Bormane tiek turēta aizdomās arī par krāpšanu

Kriminālprocess, kurā aizdomās turētā ir atstādinātā Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnese Tatjana Bormane, ierosināts ne tikai par dokumentu viltošanu, bet arī par krāpšanu.Kā aģentūrai LETA norādīja tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva, Bormane ir atstādināta no amata pienākumu pildīšanas saistībā ar 29.

septembrī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ierosināto kriminālprocesu, pamatojoties uz Krimināllikuma 177.panta pirmo daļu un 275.panta otro daļu.Šajos pantos ir paredzēta atbildība par krāpšanu un dokumentu viltošanu.Tiesas priekšsēdētāja papildināja, ka tiesnese atstādināta no amata pienākumu pildīšanas līdz krimināltiesisko attiecību noregulējumam kriminālprocesā.Tomēr tiesas priekšsēdētājas rīcībā nav informācijas, kas saistīta ar kriminālprocesa apstākļiem, tostarp par kriminālprocesā iesaistītām personām. Šāda informācija ir procesa virzītāja - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) - rīcībā.Prokuratūra aģentūrai LETA ieteica vērsties KNAB, savukārt birojs no komentāriem atteicās.Jau ziņots, ka uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu no amata atstādināta Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnese Bormane, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Kā liecina Panorāmas rīcībā esošā informācija, lietā varētu būt iesaistītas vēl divas bijušās tiesu sistēmas darbinieces, savukārt dokumentu viltošana, iespējams, saistīta ar fiktīvām darba nespējas lapām.Saistībā ar minēto dokumentu viltošanu ir sākts kriminālprocess.Tiesneses atstādināšanu apstiprinājis arī tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), kurš norādījis, ka notikušais saistīts ar ārpustiesas pienākumiem.Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvu Bormane Jūrmalas pilsētas tiesas tiesneses amatā stājās 2007.gadā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gribas, lai šeit ir silti visās nozīmēs

Maija sākumā, ievērojot ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, Daugavpils ielas vēl bija tukšas, cilvēku maz. Daudzi veikali slēgti, arī Innas Zinkevičas pirms gada atvērtais vīriešu apģērbu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas