Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Svētdiena, 16. februāris
Jūlija, Džuljeta

KM lūdz piešķirt 60 000 eiro saistībā ar tiesvedību par LNB būvniecību

Kultūras ministrija (KM) lūgusi Ministru kabinetam vērtēt iespēju tai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 60 000 eiro saistībā ar tiesāšanās izdevumiem lietā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecību, liecina valdībai iesniegtais rīkojuma projekts.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir daļēji apmierinājusi LNB būvnieku - pilnsabiedrības Nacionālo būvkompāniju apvienība prasību un no KM par labu būvniekiem piedzinusi 9 272 319 eiro, kā arī tiesāšanas izdevumus 60 083 eiro, ziņo LETA.

KM savu viedokli civillietā nav mainījusi un uzskata, ka prasītājs ir nepamatoti cēlis tiesā prasību par parāda piedziņu, jo ministrija ir pilnībā norēķinājusies par LNB būvdarbiem, līdz ar to par tiesas spriedumu tā iesniegs apelācijas sūdzību.

Ministrija izvērtēja iespējas apmaksāt valsts nodevu 60 080,31 eiro apmērā 2019.gadā apstiprinātā budžeta ietvaros un secināja, ka tai nav brīvu līdzekļu nodevas samaksai, kā arī nav iespēju atrast finansējumu citās budžeta programmās.

Ņemot vērā minēto, KM lūdz no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem tai piešķirt finansējums 60 081 eiro apmērā, lai nodrošinātu valsts nodevas samaksu un Kultūras ministrija varētu nodrošināt apelācijas sūdzības iesniegšanu par spriedumu.

Par minēto līdzekļu piešķiršanu valdība plāno lemt otrdien, 12.martā.

Jau iepriekš ziņots, ka LNB būvnieku prasība apmierināta daļēji, proti, prasība apmierināta daļā par parāda piedziņu, taču noraidīta daļās par līgumsoda, kavējuma procentu un procentu par laikā nesamaksāto procentu piedziņu.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

KM valsts sekretāre Dace Vilsone norādīja, ka šis tiesas spriedums nekad un ne pie kādiem apstākļiem nestāsies spēkā un KM vērsīsies nākamajā tiesu instancē, pārsūdzot to.

Viņa skaidroja, ka KM pozīcija nav mainījusies, tā turpinās pastāvēt uz to, ka būvnieka tiesā iesniegtā prasība par vairāk nekā 12 miljonu eiro piedziņu ir nepamatota un nav taisnīga.

Viņa norādīja, ka, atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam un pušu noslēgtajam līgumam, tika panākta vienošanās par būvniecības izmaksu indeksāciju resursu pamatgrupās. Pirmos trīs gadus būvnieki indeksāciju resursu pamatgrupās piemēroja, un tad rosināja aizstāt ar citu, sev izdevīgāku indeksu.

KM ieskatā, valsts ir pilnībā izpildījusi līgumu, tostarp pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecību, 8 gadu laikā būvniekam samaksājot 195,6 miljonus eiro..

Tāpat ministrijas ieskatā, būvnieks nodokļu maksātājiem izvirzījis un tiesa pirmajā instancē ir apmierinājusi nepamatotas prasības, proti, finansējuma pieprasījumu, kas starp KM un būvnieku noslēgtā līguma ietvaros nav nedz pamatots, nedz apmierināms!

 

Top komentāri

a13
a
Kur tik ierēdņi slēdz līgumus, tur valstij zaudējumi. Vai nu ierēdņos ir salikti idioti, vai arī korupcija, kas ir daudz ticamāk.
Juridičeskijs
J
Ja algos advokātus - jālūdz vairāk.
CUBUS
C
Lai paņem no LKKF miljoniem, kas paredzēti dīkdieņiem par radošām dīkstāvēm, dažādām balvām par n-tām nominācijām, utt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas