Aptaujā, kurā piedalījušies ap 1000 respondentu, noskaidrots, ka pērn nelegālā veidā, lejuplādējot mūziku torrentos vai, piemēram, konvertējot audio formātā skaņu no YouTube video, ierakstus ieguvuši ap 50% respondentu, kas ir mazāk nekā pirms gada, kad to atzinuši 62% respondentu. Grīna šīs izpausmes mazināšanu skaidroja ar kvalitatīvu un legālu straumēšanas servisu popularitātes kāpumu, kas ir arī telekomunikāciju operatoru piedāvājuma nopelns. Šajā procesā nenoliedzami palīdzējusi arī viedtālruņu augošā izplatība, klāstīja LaIPA pārstāve.
Aptaujas dalībnieki kā iemeslus nelegālai mūzikas ieguvei minējuši, ka, lai izlemtu par konkrēta ieraksta iegādi, vēlas to sākotnēji noklausīties bez maksas, tāpat daudzi par lejupielādi uzskata, ka "man jau par to nekas nebūs", atzina LaIPA izpilddirektore.
Organizācija, lai mazinātu nelegālo mūzikas apriti, rīko dažādus informatīvus pasākumus, tostarp spēles, kas notiek skolās un citviet.
"Svarīgi ir stāstīt, ka mūzika ir autora darbs, par ko pienākas atlīdzība par to, ka viņa darbs tiek izmantots," pauda Grīna.
Juhans
Godīgais
Derglis