Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Latvija un Singapūra vienosies par uzņēmējiem labvēlīgāku nodokļu uzlikšanas režīmu

Latvija un Singapūra vienosies par uzņēmējiem labvēlīgāku nodokļu uzlikšanas režīmu, paredz šodien valdībā akceptētie grozījumi likumprojektā par Otro protokolu, ar kuru groza Latvijas valdības un Singapūras valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem.

Likuma grozījumu rezultātā katras līgumslēdzējas valsts potenciālajiem investoriem tiks radīts labvēlīgāks nodokļu uzlikšanas režīms otrā līgumslēdzējā valstī attiecībā uz tādiem pasīvā ienākuma veidiem kā dividendes, procenti un autoratlīdzības.

Tiks samazināta viena no maksimāli pieļaujamajām nodokļu likmēm dividendēm - no 5% uz 0% -, ko var uzlikt to izcelsmes valstī, no minēto ienākumu kopapjoma, ja šo dividenžu patiesais labuma guvējs ir sabiedrība, kas nav līgumsabiedrība, - otras līgumslēdzējas valsts rezidents.

Tāpat ar grozījumiem likumā tiks noteikti gadījumi, kad var piemērot maksimāli pieļaujamās nodokļu likmes - 0% un 10%, ko var uzlikt to izcelsmes valstī no minēto ienākumu kopapjoma, ja šo procentu patiesais labuma guvējs ir otras līgumslēdzējas valsts rezidents.

Tiks arī samazinātas maksimāli pieļaujamās nodokļu likmes - no 7,5% uz 5% - autoratlīdzībām, ko var uzlikt to izcelsmes valstī, no minēto ienākumu kopapjoma, ja autoratlīdzību patiesā labuma guvējs ir otras līgumslēdzējas valsts rezidents.

Patlaban abu valstu investoriem otrā līgumslēdzējā valstī tiek uzlikti nodokļi saskaņā ar 1999.gada 6.oktobrī Singapūrā parakstīto Latvijas valdības un Singapūras valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā 1999.gada 6.oktobrī parakstīto protokolu.

Ņemot vērā, ka ar Singapūru ir panākta vienošanās par iespēju nodrošināt investoriem vēl labvēlīgākus nosacījumus, tika ir sagatavots Otrais protokols, ar kuru tiek grozīts līgums.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas