Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Latvijas iedzīvotāji varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam arī ārzemēs

Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji, uzturoties citā Eiropas valstī, drīz varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam – TV pārraidēm vai filmām, portālu Diena.lv informēja Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Ceturtdien apstiprinātie noteikumi, par kuriem Eiropas Parlamenta (EP) un ES Padomes sarunu dalībnieki neformāli bija vienojušies februārī, šos ierobežojumus atcels. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji Viaplay vai Shortcut saturam varēs piekļūt, piemēram, apciemojot radus Īrijā vai viesojoties Igaunijā. Noteikumi attieksies arī uz maksas pakalpojumiem - Netflix, Amazon Prime u.c.

Jaunie noteikumi tika apstiprināti ar 586 pret 34 balsīm, 8 deputātiem atturoties.

Tiešsaistes pakalpojumu sniedzēji varēs veikt "efektīvus un samērīgus" pasākumus, lai pārliecinātos, ka abonents nav pārcēlies uz pastāvīgu dzīvi citā ES dalībvalstī un tādējādi netiek pārkāpti autortiesību nosacījumi, kas katrā valstī var atšķirties. Par abonenta dzīvesvietu būs atļauts pārliecināties, piemēram, izmantojot ID kartēs pieejamo informāciju, maksājumu informāciju, publiski pieejamo informāciju par nodokļu nomaksu, pasta adresi vai veicot IP adreses pārbaudi.

Kaut gan noteikumi attieksies tikai uz maksas pakalpojumiem, arī bezmaksas satura piedāvātāji varēs piedāvāt savus pakalpojumus iedzīvotājiem, kuri devušies uz ārzemēm. Tādā gadījumā arī viņiem būs jāievēro pastāvīgās dzīvesvietas pārbaudes nosacījumi.

Likumprojekts vēl oficiāli jāapstiprina ES Padomei. Deviņu mēnešu laikā pēc regulas stāšanās spēkā dalībvalstīm būs jāievieš jaunie noteikumi.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas aptauju 64% eiropiešu pagājušajā gadā internetā spēlēja vai lejuplādēja spēles, filmas vai mūziku (Latvijā – 61,5%). Daudzi no viņiem rēķinās, ka varēs to darīt arī ceļojumu laikā. Paredzams, ka pieprasījums pēc tiešsaistes pakalpojumiem, atrodoties citur Eiropā, tikai augs, jo 15.jūnijā ES tiks atcelta mobilo sakaru viesabonēšanas maksa.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies?(29)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas ce...

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(7)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas