Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Levits uzrunā Saeimai: Covid-19 krīzes pārbaudījums ir godam izturēts

Covid-19 krīze bija pārbaudījums mūsu valstij, un tas ir godam izturēts, šodien Saeimas pavasara sesijas noslēgumā, uzrunājot parlamentu, teica Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidents savā runā īpaši pateicās veselības sistēmas pašaizliedzīgajiem darbiniekiem, kuri Covid-19 apstākļos rūpējas par saviem pacientiem.

Tāpat Valsts prezidents pateicās pārējiem iedzīvotājiem un akcentēja, ka krīze pierādīja, ka spējam sadarboties un rīkoties dinamiski un mērķtiecīgi. Levits norādīja, ka šīs spējas nevajadzētu pazaudēt arī turpmākā darbībā.

Covid-19 ir mūs visus digitalizējis un transformējis, un Saeima kā viens no pirmajiem parlamentiem Eiropā un pasaulē ir ieviesis attālinātu darbu, pauda valsts augstākā amatpersona. Levits uzsvēra, ka nav šaubu, ka šāda Saeimas attālinātā darba prakse atbilst Satversmei, jo tā ir piemērojama arī ārkārtējos apstākļos. Arī ārkārtējos apstākļos valsts institūcijām ir jāīsteno savas kompetences, norādīja Valsts prezidents.

Reizē krīze arī parādījusi demokrātijas vājās vietas, jo ir nepieciešama daudz augstāka sadarbības kultūra valsts pārvaldē, pauda Levits. Pašlaik valsts sistēmas mazspēja izpaužas informācijas telpas politikā, tāpat nav konsekventas pieejas jauno un digitālo tehnoloģiju jomu politikā, norādīja valsts augstākā amatpersona, vēršot uzmanību uz nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Saeimas pavasara sesija noslēgsies 19.jūnijā, bet laikā līdz rudens sesijai parlamentam būs iespēja nepieciešamības gadījumā turpināt sanākt ārkārtas sēdēs.

 

Top komentāri

Grūtu saprast, ko nozīmē GODAM.
G
Drīzāk - paldies Dievam, ka nav tik daudz mirušo kā citur!
Ronalds
R
Levits ir nožēlojams būtu kaut paklusējis
Uldis
U
Zidelis ASV vestniecibas ieliktenis !!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

LOV: Koha noslēdz sportistes karjeru(63)

Videokonferencē, kurā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, svarcelšanas treneri Eduards Andruškevičs un Viktors Šcerbatihs, kā arī Latvijas Olimpiskās vi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas