Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Meklēs atbildīgos, kuru dēļ pensionāriem nepamatoti aprēķināja nodokļu parādu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nosūtījusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID) precizētu informāciju par 6098 personām, par kurām iepriekš bija sniegti nepareizi dati, kā arī sola analizēt notikušo un noskaidrot atbildīgos.

Kā aģentūru LETA informēja VSAA pārstāve Iveta Daine, VSAA programmatūrā, kura nodod datus VID, atklājās kļūda, jo 2018. gada laikā dienestam nodotie maksājumu dati netika dzēsti, bet esošie dati tika summēti ar pārrēķinu datiem, tādējādi ienākumus uzrādot lielākus, nekā tie faktiski bijuši.

Tā rezultātā šīm personām VID gada ienākumu deklarācijās kļūdaini uzrādījās iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds.

Daine norādīja, ka patlaban VID pārbauda precizētos datus, un VSAA ir informēta, ka šis process var turpināties vairākas dienas.

Patlaban incidenta izmeklēšanā un datu labošanā iesaistīti 14 VSAA Informācijas tehnoloģija departamenta darbinieki, kuri strādā virsstundas, pārbaudot arī citus datus, piebilda Daine.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pēc situācijas normalizēšanas VSAA analizēs notikušo un noskaidros atbildīgos, kā arī programmatūrā tiks veikti nepieciešamie labojumi un tiks pastiprināta uz VID nododamo datu kontrole.

Kā ziņots, VSAA kļūdainas datu apstrādes rezultātā ir nosūtījusi VID neprecīzus datus par pensiju saņēmējiem ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Rezultātā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vairāk nekā 6000 pensionāriem ir nepamatoti aprēķināta nodokļu piemaksa.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pieprasījusi nekavējoties novērst kļūdas VSAA datos par pensijām, ko iestāde nodevusi VID. Tāpat VSAA direktorei Inesei Šmitiņai pieprasīta informācija par kļūdas rašanās cēloņiem, kā arī veikt operatīvu krīzes komunikāciju ar klientiem un sabiedrību.

VID aicina nestrādājošos pensionārus nogaidīt ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības jeb parāda samaksu. Līdzko VID saņems no VSAA precizētos datus, tiks veikts pārrēķins un dienests par to informēs arī publiski.

Kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018. gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Top komentāri

GoodMan&ParexK&K
G
Ja tie ir tie paši kuri izrija miljardus, tad meklēs meklēs un neko nekad neatradīs. Ja nē, tad tas būs pietuvinātais duriks kurš nespēj nest nekādu atbildību, jo vienkārši glups pēc būtības. Tāpēc turpinās strādāt tālāk.
VVZ
V
Sistēma kā tāda ir sapuvusi. Valsts amatos iesēdināti bezatbildīgi šoferu dēli un meitas. Valsts ierēdņi var strēbt kafiju, gadījumā, ja kas, tad atvainojas un viss. Gadījumā, ja kļūdās iedzīvotājs, viņš tiek nežēlīgi terorizēts no valsts puses. Valsts nav izdevusies.
pepe
p
tāds IT bardaks ir ne tikai Finanšu ministrijā. Tipiski hroniskās valsts pārvaldes kaites saistībā ar atalgojuma un labu speciālistu lietu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas