Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts
Uzstājoties konferencē EP, komponists Žans Mišels Žārs atgādināja par izciliem pagātnes komponistiem, kas miruši nabadzībā, un atbalstīja plānoto direktīvu

Par autortiesībām daudz neskaidrību

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Manuprāt
M
Atnāks VIDs un ieskaidros visu. Viņi prot. .........Vēl laipnos policistus pasauks talkā. Tie arī prot paskaidrot. .......... Ja, tad nesapratīs, maksātnespējas administratori un tiesas pieliks punktu skaidrojumam.
zars
z
Lielās interneta kompānijas saņem līdz pat ~70% no ienākumiem par pārdoto mūziku internetā, pamatojot šo summu ar infrastruktūras uzturēšanas un apstrādes izmaksām. Nekas neliedz māksliniekiem pašiem veidot savu interneta platformu un pašiem pārdot un reklamēt savu mūziku un maksāt programmētājiem autoratlīdzības par šo platformu veidošanu - tas pats vien sanāks. Mūsdienās māksliniekiem ir nodrošināti tādi ienākumi, kādi iepriekš nav bijuši un vēl par maz - un ne jau tiem, kurus nav vēl apspīdējusi slavas saule un neviens nepazīst, bet tiem, kuri pēdējos gados neko jaunu nav radījuši un grib liegt citiem radīt jaunu.
un vispār
u
Agrāko laiku autorus vispār atceras tikai pēc viena darba. Aleksandrs Dimā - ''Trīs musketieri.'' Arturs Konan-Doils - stāstu sērija par Šerloku Holmsu. Ļevs Tolstojs - ''Karš un miers'' utt. Viens ģeniāls romāns taču ir labāks un vērtīgāks (arī naudā) par 200 lubenēm, vai ne?
  • 2
  • 0
ekonomikas kurss
e
Pat ja mākslinieks nav radījis pilnīgi neko jaunu, vinam taču ir ienākumi no vecā pārdošanas. Homērs pēdējos 3200 gados vispār neko jaunu nav uzrakstījis, bet viņa ''Iliādu'' un ''Odiseju'' joprojām pārdod.
  • 2
  • 0
ekonomikas kurss
e
Neeksistē arī nekāda ''citu mākslinieku darbu revidēšana un vētīšana''. Tieši otrādi, gadās, ka vienu laba mākslinieka sāktu darbu (piemēram, Aizeka Azimova un Harija Hariosona romānu sērijas) turpina pavisam citi autori, ar pirktām tiesībām, protams :P
  • 0
  • 0
ekonomikas kurss
e
Ja mākslinieks būs spiests tērēt daļu laika, strādājot pats sev par bezalgas menedžeri un tirdzniecības direktoru, viņam atliks mazāk laika, lai radītu mākslas darbus. Visās nozarēs ir ražotāji un pārdevēji. Un nekādi neizdodas noskaidrot, kā viens mākslinieks var aizliegt otram kaut ko radīt?
  • 1
  • 0
zars
z
Jaunais likums apdraudēja arī esošos bagātos māksliniekus, kas tik ļoti gribēja šo likumu, jo ar tā palīdzību varētu revidēt šo mākslinieku darbus, izvētījot tos darbus, kurus tie radījuši ietekmējoties no citiem darbiem un atstājot pašu ienākumiem tikai tos, kurus tie radījuši ne no viena neietekmējoties, kas būtu 0.
  • 0
  • 0
sens
s
kadas autortiesibas gadu simteniem izzagtas vienam no otra nau stabili bijusi valstu veidojumi tapec bija iespeja tas autortiesibas-izvrot katram pec patikas jau pec valstu piedzimsanas ir valsti gaztas politikas stabilizacija katrs izskaidro pec savam patiksanam japiedzimst par jaunu valstu varai lai kaut ko saktu darit saja lieta viss juceklis kam vara tam autortiesibas jus tik protat baznica pie altara lugt neredzamo varu kuru nekad ari pec naves neredzesiet….vai nau politikiem kaut kas skaidrs visi nozombeti katram pa saviem likumiem-plikumiem….naivie cilvecini kosmos visus izskiros pec dabas likumiem kurus darvins pieradija…..
beztēmas spams
b
Arī pirms gadu tūkstošiem uzrakstītam darbam, piemēram, Homēra Iliādai, ir izdevējs, bet izdevējam ir pavairošanas tiesības. Pārējos slima komunista murgus nav pat iespējams komentēt.
  • 2
  • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas