Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reemigrācijas veicināšanas konsultācijas būs pieejamas arī Dziesmu un deju svētkos

Lai uzrunātu iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku, kas šovasar apmeklē XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās reģionālo reemigrācijas koordinatoru klātbūtni Dziesmu un deju svētku norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā. Koordinatori visiem interesentiem sniegs informāciju par reemigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām, portālu Diena.lv informēja VARAM.

"Mēs redzam, ka mūsu reemigrācijas veicināšanas pilotprojekts, neskatoties uz ierobežotām iespējām un finansējumu, ir sasniedzis dzirdīgas ausis. Man ir patiess prieks, ka tik daudzi mūsu tautieši vēlas uzzināt arvien vairāk par iespējām atgriezties uz dzīvi savā tēvzemē - Latvijā. Tādēļ esam raduši iespēju nodrošināt reemigrācijas koordinatoru Dziesmu svētku galveno notikumu norises vietās, kur ikviens tautietis, kas ir atbraucis, lai piedalītos svētkos gan kā dalībnieks, gan kā skatītājs varēs saņemt informāciju par iespējām atkal dzīvot Latvijā," norāda ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (NA).

Reemigrācijas koordinatorus varēs satikt Dziesmu un deju svētku informācijas punktos Mežaparka Lielajā estrādē sestdien un svētdien no plkst. 18.00 līdz koncerta beigām, kā arī Daugavas stadionā sestdien no plkst. 19.00 līdz deju uzveduma beigām. 

Interesentiem būs iespēja saņemt īsu konsultāciju klātienē, kā arī informatīvos materiālus un citu reģionālo koordinatoru kontaktinformāciju. Reemigrācijas koordinatorus varēs atpazīt pēc īpašiem krekliņiem, uz kuriem būs uzraksti "Man patīk dzīvot Latvijā" un "Vēlies atgriezties Latvijā? Jautā man! Reemigrācijas koordinators". 

Trīs mēnešus kopš VARAM reģionālo reemigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau 964 cilvēki ir sazinājušies ar kādu no koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Plašāka saziņa notikusi ar 439 personām, kuras ir izrādījušas interesi par konkrētiem ar atgriešanos saistītiem jautājumiem. Vislielākā interese ir par atgriešanos Latgalē. No visiem, kas izmantojuši koordinatoru konsultācijas, Latvijā atgriezušās 20 ģimenes (45 personas), savukārt 31 ģimene (88 personas) pēc konsultācijas ar koordinatoriem paudusi viedokli, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā.

Top komentāri

Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
ĻOTI NOPIETNI IESAKU ''DIENAS'' VADĪBAI PĀRBAUDĪT SAVUS KADRUS ! SASTAPOS DIEMŽĒL AR TO KA ''DIENĀ'' JOPROJĀM TURPINA STRĀDĀT PRETLATVISKI KADRI ! ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(6)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas