Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Reemigrācija

Latvija strādā ietvaros izdevies atgriezt vairāk nekā 100 aizbraucējus

Pērn izveidotā sociālā kustība Latvija strādā gada laikā piesaistījusi teju 100 Latvijas darba devējus, kuri darbam un dzīvei Latvijā atgriezuši 132 valstspiederīgos, portālu Diena informē Tele2. Aprēķini liecina, ka remigrantu pienesums valsts ekonomikai mērāms aptuveni 4 miljonu eiro apmērā. Pildot uzņēmumu publiski dotās apņemšanās, otrajā kustības pastāvēšanas gadā atgriezto cilvēku skaitu plānots dubultot.

Pa bruģēto ceļu uz mājām

Par atgriešanos Latvijā tuvāko divu gadu laikā domā aptuveni 42% aptaujāto emigrantu. Lielākoties tie ir izglītoti, uzņēmīgi un jauni cilvēki vecumā no 20 līdz 28 gadiem, kuri vēlētos Latvijā arī veidot savu biznesu. Uzņēmuma Altum veiktās tautiešu aptaujas dati parāda, ka atgriešanos motivētu vairāk iespēju darba tirgū un atbilstošs atalgojums, bet aptuveni ceturtā daļa aptaujāto atzīst, ka viņiem trūkst informācijas par darba iespējām. Tajā pašā laikā gandrīz piektā daļa tautiešu atzīst, ka viņiem atgriezties nepalīdzētu nekas.

Apliecināt vēlmi, ka tautieši atgriežas

"Mūsu biedrībā ir cilvēki, kuri ļoti mērķtiecīgi atgriezušies Latvijā, par spīti barjerām, nevis tāpēc, ka viņiem būtu bijis izritināts kāds sarkanais paklājs," intervijā saka biedrības Ar Pasaules pieredzi Latvijā valdes priekšsēdētāja Māra Rūse.

Reemigrācijas veicināšanas konsultācijas būs pieejamas arī Dziesmu un deju svētkos

Lai uzrunātu iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku, kas šovasar apmeklē XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās reģionālo reemigrācijas koordinatoru klātbūtni Dziesmu un deju svētku norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā. Koordinatori visiem interesentiem sniegs informāciju par reemigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām, portālu Diena.lv informēja VARAM.

Runāt reāli, nevis caur puķēm

"Vai esat neprātā – atgriezties Latvijā un kļūt par bomzi? Vai esat no policijas, ja tā interesējaties par mani? Es atgrieztos ātrāk, ja varētu jūs apprecēt." Tieši tik dažādi Latgales reemigrācijas koordinatorei Astrīdai Leščinskai atbild uzrunātie ārzemēs dzīvojošie tautieši. Par spīti negatīvismam, kas apvij šo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) projektu, jau aptuveni tūkstoš cilvēku ir sazinājušies ar koordinatoriem. Ar pusi saziņa izvērtusies plašāka, atgriezušies vai tuvākajā nākotnē plāno atgriezties vairāk nekā simt cilvēku. Taču tiek norādīts uz vairākiem nepieciešamiem uzlabojumiem.

Darbam britu policijā tiek meklēti latviešu inspektori

Britu policija Linkolnšīras apgabalā vēlas pieņemt darbā latviski runājošus policistus – sestdien vēstīja LNT Ziņas. Bostonas pilsētas policijas iecirknī skaidro, ka arvien biežāk policija sastopas ar valodas barjeru, risinot ar iebraucējiem saistītus incidentus, tāpēc nolemts pieņemt darbā dažādās valodās runājošus policijas inspektorus. Jau atrasti kandidāti darbam policijā no poļu un lietuviešu kopienām, taču latviešu vēl nē, tāpēc šai pozīcijai pagarināts pieteikšanās termiņš. Policijā norāda, ka par policistu var kļūt praktiski jebkurš latvietis, jo pirms darba uzsākšanas būs apmācības.

Lielbritānijas lauksaimnieki paaugstina algas, lai noturētu latviešu strādniekus

Brexit neskaidrību un mārciņas kursa zemās vērtības dēļ austrumeiropiešu imigranti un arī latvieši sākuši pārmigrēt uz fermām Nīderlandē un Vācijā. Lai noturētu strādniekus, britu lauksaimniecības uzņēmumi spiesti pacelt stundas samaksas likmi un motivēt ar citiem sociāliem bonusiem, - vēsta LNT Ziņas reportāžā no Lielbritānijas.

Daļa reemigrantu pēc atgriešanās viļas Latvijā un atkal dodas prom

Daļa valstspiederīgo, kas izvēlējušies no Lielbritānijas atgriezties Latvijā, pēc pāris mēnešu dzīves dzimtenē tomēr nolemj atkal doties emigrācijā uz ārzemēm. Viņi nespēj Latvijā pierast pie zemās minimālās algas, garajām darba stundām un darba devēju nevēlēšanās māmiņām ar bērniem piedāvāt draudzīgāku darba grafiku, - tā LNT Ziņām trešdien skaidroja paši tautieši.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide