Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tiesai nodota lieta par izvairīšanos no PVN nomaksas vairāk nekā 400 000 eiro apmērā

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore nodevusi tiesai krimināllietu par 402 434 eiro izkrāpšanu no valsts budžeta, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pie kriminālatbildības par izvairīšanos no nodokļu nomaksas sauktas astoņas personas, kuras organizētā personu grupā, kuras sastāvā ietilpa arī kāda SIA valdes loceklis, atbilstoši organizētās personu grupas iepriekš sadalītiem pienākumiem, izmantojot organizētās grupas izveidotu fiktīvu darījumu ķēdi, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) deklarēja faktiski nenotikušus darījumus ar organizētās grupas kontrolē esošajiem faktisku saimniecisko darbību neveicošajiem uzņēmumiem, tādā veidā nelikumīgi samazinot ar PVN apliekamo objektu un izvairoties no nodokļa PVN nomaksas 402 434 eiro apmērā.

Sešiem organizētās grupas dalībniekiem apsūdzība celta arī par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā, izmantojot organizētās grupas kontrolē esošus piecus faktisku saimniecisko darbību neveicošos uzņēmumus, uz viltotu dokumentu pamata deklarējot tiesības uz PVN pārmaksas atmaksu no valsts budžeta, kopumā tādā veidā izkrāpjot no valsts budžeta finanšu līdzekļus 416 955 eiro apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu patiesā rakstura un piederības slēpšanu, proti, par organizētās personu grupas izdarītās izvairīšanās no nodokļu nomaksas rezultātā valsts budžetā nenomaksātās PVN summas un valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanas rezultātā no valsts budžeta nepamatoti atmaksātās PVN pārmaksas summas, slēptu nodošanu organizētās grupas kontrolēto uzņēmumu rīcībā, uz fiktīvu dokumenta pamata, veicot finanšu līdzekļu pārskaitījumus grupas kontrolēto uzņēmumu banku kontos.

Savukārt divas personas ir sauktas pie kriminālatbildības arī par uzņēmumu bankas kontu internetbankas datu nodošanu organizētās personu grupas rīcībā, dodot iespēju organizētās grupas dalībniekiem prettiesiski izmantot SIA izsniegtos maksāšanas līdzekļus, piekļūt uzņēmumu bankas kontiem un veikt finanšu līdzekļu pārskaitījumus uzņēmumu kontos.

Apsūdzētie pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 218.panta trešās daļas, 177.panta trešās daļas, 195.panta trešās daļas un 193.1 panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvija ir diezgan lielu iespēju zeme(43)

Liepājnieka Jāņa Eizengrauda pieredze emigrācijā saistās ar Vāciju, kur nodzīvojis trīs gadus. Viņš aizbrauca, kad Latvijā sākās ekonomiskās krīzes laiks. "Padzīvojis tur, sapratu, ka šeit ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas