Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Trīs dienu laikā masveida pārbaudēs valstī konstatēti 482 Covid-19 ierobežojumu pārkāpumi

Trīs dienu laikā Valsts policija (VP) visā Latvijā masveida pārbaudēs konstatējusi 482 Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus, informēja VP.

Uzraugot epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, policija visā Latvijā turpina veikt masveida pārbaudes jeb "zibakcijas". To laikā tiek pārbaudītas dažādas publiskas vietas, tajā skaitā tirdzniecības centri, sabiedriskais transports, skaistumkopšanas pakalpojuma sniegšanas vietas.

Piektdien, svētdien un pirmdien kopumā pārbaudītas 1196 tirdzniecības vietas, 463 sabiedriskie transportlīdzekļi un 3696 personas. Kopumā fiksēti 482 pārkāpumi un sastādīti 85 administratīvā pārkāpuma protokoli, bet 396 gadījumos likumsargi devuši preventīvus norādījumus.

Piektdien veiktas masveida pārbaudes tirdzniecības vietās. Kopumā divu stundu laikā veiktas pārbaudes 644 tirdzniecības vietās un pārbaudītas 1424 personas. Šajā laika posmā konstatēti 180 pārkāpumi, 19 gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, bet 161 gadījumā likusargi devuši preventīvus norādījumus.

Svētdien divu stundu laikā visā Latvijā pārbaudītas 552 tirdzniecības vietas un 627 personas. Šo pārbaužu laikā konstatēti 93 pārkāpumi, 26 gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu un citu drošības pasākumu neievērošanu, tāpat likumsargi izteikuši 67 preventīvus norādījumus.

Savukārt pirmdien kopumā valstī tika veiktas 463 pārbaudes sabiedriskajā transportā, tajā skaitā vilcienos. Kopumā šajā dienā pārbaudītas 1645 personas. Pārbaužu laikā konstatēti 209 pārkāpumi, 40 gadījumos sākti administratīvā parkāpuma procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, divi procesi sākti par taksometra pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu bez sadarbspējīga sertifikāta vai negatīva Covid-19 testa. 

Vienlaikus policija turpina kontrolēt arī citus ierobežojumus - pašizolācijas ievērošanu, covidpass.lv elektroniskās anketas aizpildīšanu un citus drošības pasākumus, kas noteikti infekcijas izplatības ierobežošanai.

Laika posmā no 11. līdz 17.oktobrim policija kopumā sākusi 656 administratīvā pārkāpuma procesus par valstī noteikto drošības pasākumu neievērošanu, visvairāk - 582 procesi - sākti par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

 

Top komentāri

Latvju puika
L
Lokdaunis novērsa sabiedrības šķelšanos un rūgšanu.Viens likums, viena taisnība visiem !
Stulbi ierobežojumi vairo C-19
S
Ierobežojumiem ir jābūt saprātīgiem, pretējā gadījumā tie neizbēgami vairo drūzmēšanos un līdz ar to arī Covid izplatību. Stulbākie no līdz šim pieņemtajiem ir bijuši preču grupu aizliegumi, lielo veikalu slēgšana, kas sakoncentrēja pircējus rindās pie mazajiem, un komandantstundas, kas palielināja pasažieru plūsmu stundā pirms komandantstundas, kā arī idiotiskie jaunievedumi Rīgas satiksmes organizācijā, kas būtiski palielināja braukšanas laiku vairākos sabiedriskā transporta maršrutos.
Vajag garu komandantstundu
V
Vajag noteikt pēc iespējas agrāku komandantstundas sākumu, tā, lai pircēji pēc darba var padrūzmēties pie veikalu durvīm, kā arī sakoncentrē pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā pirms komandantstundas sākuma. Laba metode ir arī daļu no veikaliem slēgt, tas arī būtiski palielina drūzmu pie atlikušajiem veikaliem. Vēl viena laba metode ir noteikt vairākām preču grupām pārdošanas ierobežojumus, tas ļoti palīdz attīstīt pagrīdes tirdzniecību
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas