Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Valsts aizsardzības dienesta brīvprātīgajiem nodrošinās bezmaksas studijas valsts augstskolās un koledžās

Valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegto noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā valsts augstskolas un koledžas finansē studijas pilsoņiem, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā un pabeiguši to.

No valsts budžeta tiks finansētas tās studiju vietas, kurās uzņemtās personas ir sekmīgas un kurām nav akadēmisko parādu. Gadījumā, ja persona nav bijusi sekmīga saskaņā ar šiem kritērijiem, augstskolai vai koledžai nebūs pienākums nodrošināt studijas budžeta vietā un tā var piemērot samaksu saskaņā ar izglītības iestādes noteikto samaksas kārtību un apmēru. Taču, ja augstskolas iekšējos noteikumos noteiktajā rotācijas termiņā studējošais ir sekmīgs saskaņā ar noteiktiem kritērijiem, tad studējošajam tiek atjaunotas tiesības studēt budžeta vietā.

Lai pretendētu uz studiju vietām, kas tiek finansētas no valsts budžeta, personai studijām valsts augstskolā vai koledžā būs jāreģistrējas ne vēlāk kā divu gadu laikā pēc dienesta termiņa beigām un atvaļināšanas rezervē.

Ja persona izglītības dokumentu vai grādu ir ieguvusi ārvalstīs, tai iesniegumam būs jāpievieno Akadēmiskās informācijas centra vai tās augstskolas izsniegtu izziņu, kura ieguvusi tiesības veikt ārvalstīs iegūto izglītības dokumentu ekspertīzi, par to, kādam Latvijā izsniedzamam izglītības dokumentam vai Latvijā piešķiramam grādam, vai Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras līmenim atbilst vai ir pielīdzināms ārvalstī izsniegtais izglītības dokuments.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas