Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītības un zinātnes ministrija

ES fondu atbalsts nodrošinās vismaz 1000 eiro atalgojumu studējošajiem doktorantūrā

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu, paredz otrdien valdībā apstiprinātie noteikumu grozījumi un jaunais doktorantūras modelis, portālu Diena.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Negrib kūrēt zinātni IZM virsvadībā

Patlaban vēl nav beidzies uz Latvijas Zinātnes padomes (LZP) direktora vietu izsludinātais atklātais konkurss. Pieteicies un uz nākamajām kārtām tiek virzīts tikai viens pretendents. Šodien plānota otrā kārta, bet būs vēl arī trešā. Noslēgumā, ja amata vietas kandidāts tiks atzīts par atbilstošu, Ministru kabinetam būs jālemj par tā apstiprināšanu. Patlaban gan termiņi iekavējušies. Jaunajai LZP vadībai bija jāsāk darbs 1. jūlijā.

Augstskolu pedagogus atstāj ar garu degunu

Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) bija piekritusi celt algas visiem pedagogiem un pat atradusi trūkstošos 380 000 eiro augstskolu mācībspēkiem, tomēr valdībai šāds plāns nelikās pievilcīgs. Ministri atbalstīja 8,2 miljonu eiro piešķiršanu vispārējās, profesionālās un pirmsskolas pedagogu darba samaksas celšanai no 750 eiro uz 790 eiro par zemāko likmi jau no šā gada 1. septembra, taču noraidīja algu pielikumu augstskolu akadēmiskajam personālam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide