Laika ziņas
Šodien
Migla

ZM: Pērn Latvijā izmeklētajos pārtikas paraugos nav pārsniegts pesticīdu atliekvielu līmenis

Augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā 2018.gadā Latvijā izmeklētajos paraugos nav ticis konstatēts pesticīdu atliekvielu līmeņa pārsniegums, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā informēja, ka ZM ir sagatavojusi Nacionālo pesticīdu atlieku kontroles programmu 2020., 2021. un 2022. gadam, lai nodrošinātu produktu atbilstību drošas un nekaitīgas pārtikas prasībām.

Programmā paredzēta kartupeļu, burkānu, medus, krūmmelleņu, sīpolu, dzērveņu, ķiršu, smiltsērkšķu, galviņkāpostu, ziedkāpostu, rapšu, zemeņu, ābolu, kviešu, miežu un griķu pārbaude kopumā uz 149 pesticīdu atliekvielām.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) norādīja, ka pārtikas kvalitāte un drošība ir būtisks faktors, it sevišķi laikā, kad klimata pārmaiņu ietekmē ir jāpielāgo augu aizsardzībā izmantojamie instrumenti. "Lai pasargātu augus no bojājumiem vai pilnīgas bojāejas, ir būtiski izmantot atbilstošus augu aizsardzības līdzekļus, tajā pašā laikā šie līdzekļi jāizmanto, ievērojot korektu to lietošanas kārtību. Par to, vai visi šie faktori tiek ievēroti, mēs varam pārliecināties, veicot pārraugošās darbības - pārbaudot augu un dzīvnieku izcelsmes produktus," norādīja ministrs.

ZM informēja, ka nacionālā pesticīdu atlieku kontroles programma ir izstrādāta, pamatojoties uz pesticīdu atlieku kontroles rezultātiem iepriekšējos gados, lauksaimniecības kultūru ražošanas apjomu, augu aizsardzības līdzekļu lietojumu Latvijā un to risku patērētājiem.

Pesticīdu atlieku līmeņa kontroli augu un dzīvnieku valsts izcelsmes produktos veiks Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu BIOR.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai plāno vakcinēties pret gripu?

Kopā nobalsojuši: 703

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas