Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Honkongā aizturēti teju 300 protestētāju

Honkongā trešdien izraisoties protestiem, pirms otrajā lasījumā tiek izskatīts likumprojekts par "aizvainojušu" izturēšanos pret Ķīnas valsts himnu, policija aizturējusi teju 300 cilvēku.

Vairums aizturēti "aizdomās par piedalīšanos nesankcionētās sapulcēs", sociālajā tīklā Facebook pavēstīja policija.

Pirms likumprojekta izskatīšanas otrajā lasījumā pilsētās ielās paaugstinātas trauksmes gatavībā bija izvietoti policisti lielā skaitā.

Demonstrantos pilsētas Centrālajā rajonā policija raidīja piparu gāzes šāviņus, bet Monkokas rajonā policija aizturētajiem lika gulties zemē, vēsta raidorganizācija RTHK.

Pēc likumprojekta izskatīšanas otrajā un trešajā lasījumā par to notiks balsojums, iespējams, jau 4.jūnijā.

Ja likumprojekts, kā sagaidāms, tiks pieņemts, par dziesmas Brīvprātīgo maršs "izsmiešanu vai nepiemērotu izmantošanu" draudēs cietumsods līdz trim gadiem ieslodzījumā vai naudassods, kas ir ekvivalents 5880 eiro.

"Nekārtību dalībnieku" pārkāpumi sākušies jau plkst.5.30, norādīja policijas amatpersonas. Nobloķēti autoceļi un dzelzceļi, notikusi dedzināšana, protestētājiem bijuši uzbrukuma ieroči, skaidroja amatpersonas.

Policijai koncentrējoties lielā skaitā Admiralitātes rajonā, tika izjaukti protestu organizētāju plāni ielenkt likumdevēju sapulces ēku.

Tad protestētāji sapulcējās ielās un tirdzniecības centros netālajā Kozvejbejas rajonā.

Policijas specvienība izveidoja kordonu, un tikai ielenkti vairāki desmiti cilvēku.

Daži, parādot identitātes dokumentus, varēja doties tālāk, bet daudzi tika aizvesti policijas automašīnās, vēsta RTHK.

Neraugoties uz demokrātu nometnes politiķu protestiem, Honkongas valdība šonedēļ pauda atbalstu Ķīnas iecerei pieņemt teritorijas vārdā likumu par nacionālo drošību.

Atbilstoši izplatītam viedoklim Ķīnas priekšlikums par Honkongas likumdevēju sapulces apiešanu, lai ieviestu nacionālās drošības likumu, ir aizvainojums bijušās britu kolonijas autonomijai.

Honkongas neatkarības kustība, kas savulaik tika uzskatīta par marginālu parādību, sāk kļūt arvien spēcīgāka, pilsētas administrācijai turpinot atbalstīt likumprojektus, kas sekmē Pekinas intereses.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 uzplūds liek atjaunot ierobežojumus

Straujš atklāto inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaita pieaugums pēdējās nedēļas laikā vairākās pasaules valstīs spiedis atlikt plānoto ierobežojumu atcelšanu un pat ieviest stingrus iz...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits