Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
PVO un sociālie mediji spiesti cīnīties ar viltus ziņu vilni

Meli par Covid-19 izraisa digitālās vides infodēmiju

Bažas par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību veicinājušas arī neskaitāmu viltus ziņu rašanos. Tiek melots gan par tā izcelsmi, gan profilakses veidiem, gan ārstēšanos. Pasaules veselības organizācija (PVO), runājot par šīm maldu ziņām, izmanto terminu "infodēmija", jo nepatiesā informācija sociālajos medijos izplatās kā vīruss, pārlecot no cilvēka uz cilvēku, un atsevišķos gadījumos arī apdraud viņu veselību.

Top komentāri

bet
b
"Bažas par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību..." - Lombardijas un vēl 14 Itālijas provinču iedzīvotājiem nebija nekādu bažu par vīrusa izplatību, tāpēc šodien 16 miljoni iedzīvotāju ir izolēti, bet slimnīcas nespēj tikt galā ar slimnieku skaitu.
Pareizaisjautājums
P
Ja digitālajā vidē var rādīt melus par Grētas Tūnbergas murgiem un globālo sasilšanu, par Skripaļu indēšanu, par "zaļo kursu" un vēja enerģijas lietderību, un "bēgļu" proporcionālu sadalīšanu pa ES valstīm ... kāpēc gan lai digitālajā vidē citi meli justos sliktāk?
Krējums Saldais
K
"Bažas par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību veicinājušas arī neskaitāmu viltus ziņu rašanos..." . . . . Tas ir pilnīgs un tiešs varas pārstāvju bezdarbības rezultāts - nevis tukši muldēt, bet piedavāt katram ciovilās aizsardzības komplektu, kura sastāvā arī vīrusu aizturošu masku komplekts. Domāju, ka valstīt kuras tērē aizsardzībai tas ir pamatpienākums saviem pilsoņiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latīņamerika kļūst par Covid-19 epicentru(2)

Panamerikas Veselības organizācija (PAHO) brīdinājusi, ka Latīņamerikas reģions diennaktī reģistrēto ar koronavīrusu inficēto ziņā pārsniedzis Eiropu un ASV, kļūstot par pašreizējo globālās pandēmijas...

Horvātija atver robežu desmit ES valstu pilsoņiem

Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sek...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits