Laika ziņas
Šodien
Apmācies
"Spānija, kas astoņsimt gadu ir bijusi arābu un berberu valdījumā, skaitās galējā Rietumeiropa. "Austrumi" un "Rietumi" ir mākslīgi jēdzieni," uzskata Kaspars Kļaviņš

"Austrumi" un "Rietumi" ir mākslīgi jēdzieni, kas neatbilst realitātei. Saruna ar kultūrvēsturnieku Kasparu Kļaviņu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Priecīgs Paskaidrojums
P
Protams zināmā mērā Rietumi ienesa uzlabojumu, bet uz dabas iznices rēķina. Skaudro dzīves realitāti ienesa pilsētas, kur labi dzīvoja princis un viņa muižnieki, bet ne tie ļaudis no laukiem, kuri no tur bēga, jo tur bijā jādarbojas dižo pilsētnieku labā--audzēt labību, cirst mežus, šaut dzīvniekus, utt. Astra joprojām jauc, ka to jauca Lenins un Stalins, viensētu saimes pagalmu ar pilsētas strādnieku drūmām istabām. Viensētu saimes nemaz tik trūcīgas nebija, ka tagad to stāsta. Totālais pesimisms un histerija radās pilsētnieku ietekmē... tāpat kā tas notiek šodien.
Elīna
E
`ieniris Austrumu un Rietumu starpkultūru aisberga dziļumā `. Ieniris aisbergā?!
Astra
A
Varbūt grāmata ir labāka, bet no intervijas iespaids diemžēl pavājš. Tā vien liekas, ka autora uzskati ir - jo tālāk pagātnē, jo mierīgāk, draudzīgāk un garīgāk ļautiņi dzīvojuši. Pilnīgs kukū. Kaut vai dzīves ilguma izmaiņas rāda, ka pašlaik tiek dzīvots labāk nekā jebkad agrāk. Jo tālāk pagātnē, jo tas pats nosodītais egoisms un alkatība ļāva nesodīti sagrābt jebko, kas bija citam - zemes, ganības, sievietes, pilsētas utt., šo citu vienkārši noslaktējot. Tikai pamazām un palēnām ar likumu palīdzību šāda patvaļa ir iegrožota. Otrs kukū - viss sliktais austrumos ieviesies no alkatīgajiem Rietumiem. Ja labāk zinātu Austrumu vēsturi, tad zinātu arī, ka asiņainas kultūras revolūcijas Ķīnā sākās ne jau Mao laikā, bet daudz daudz senāk. Bet ja runāt par reliģiju atšķirībām - indiešu reinkarnācijas teorija ir kastu sistēmas totālā pesimisma auglis - šai dzīvē nav cerību, varbūt būs citā. Tieši Rietumi ienesa šādā bezcerības ritenī domu, ka cilvēka dzīvi var mainīt šeit un tagad.
You know it
Y
https://www.youtube.com/watch?v=szaKnOhJbow
Zobs Kaulā
Z
Piekrītu domai. Bet kuram no PPNLV latviesu valdības ministriem vai ierēdņiem ir drosme pasniegt prezidentam Vējonim kā tautas dāvanu karātavu cilpu?
  • 0
  • 2
reālists
r
Āža kāja lien laukā par spīti intelektam. 90-tie? Ja skatās ar krievu propagandista acenēm, tad jā. 1980-jos par realitāti kļuva tas, ka musulmaņu jaunieši sāka dominēt PSRS armijā un dažs slāvu jaunietis, ilgstoši drāzts ne tajā caurumā, vairs nebija nekāds dižais tēvijas sargs. Atriebība par čurkām (kuri ilgstoši bija puscilvēku lomā krievu vidē) bija nežēlīga, bet taisnīga. Visai ticami, ka tas bija būtisks iemesls PSRS galam. Bija jādabū laukā musulmaņu republikas un jākonsolidē slāvi. Ukrainas atdalīšanās nebija paredzēta. Šajā kontekstā būtu jāpadomā, kāda velna pēc PSRS ielīda islama Afganistānā. Konflikti jau gāja gadu desmitiem - Indijas sadalīšanās, Pakistāna un Bangladeša, ticību kari Āfrikā (kristīgi komunistiskā Etiopija un Eritreja). Komunisms labi papildināja kristietību, bet nespēja paņemt ļaužu prātus ne pagāniskajā Ziemeļeiropā, vēl mazāk islama nācijām. Indoķīnā islams konfliktēja ar budismu un ķīniešiem. Kļaviņa gvelšana vērā ņem tikai krievu propagandas jaunmītus.
Edge
E
Lauzt - tas nav celt! Labāk būtu savu mītu radījuši kļaviņi, ķeņči, strengas u.c. cīnītāji, nevis centušies atspēkot dainas (sk.nodaļu Latviešu un Vāciešu savstarpējā satiksme), A.Pumpura, J.Raiņa, E.Virzas u.c. radīto. "Aiz manis stāv zvaigznes. Ko tu man padarīsi?!" (Rainis) Mīts - tā ir reālākā realitāte, tāpēc cīņa būs gara un bezjēdzīga. Pagaidām būs jāklausās mītiskās dziesmas, tādas kā "Saule.Pērkons.Daugava" - un kļaviņiem jāsmilkst 22. jūnijā un 11. novembrī, kad Varoņu atceres un Lāčplēšadienā pieminam vācu baronu kāvējus.
>edge
&
Vai pats saproti ko uzrakstīji, kāvēj?????
  • 6
  • 0
bet
b
Dažas NATO dalībvalstis ļaunprātīgi izmanto NATO uzticību. Itālija ir aizliegusi iebraukt Itālijas ostās imigrantu kuģiem. Savukārt NATO dalībvalstu militārajiem kuģiem iebraukt Itālijas ostās ir atļauts. Kādas NATO dalībvalsts militārais kuģis ir aizbraucis pie Lībijas krastiem, savācis 106 imigrantus (93 vīrieši, 2 sievietes un 11 nepilngadīgie) un atvedis uz Itāliju. Tagad Itālija ir spiesta aizliegt iebraukt Itālijas ostās arī NATO kuģiem. Tās valstis, kas, ļaunprātīgi izmantojot NATO uzticību, ved uz Eiropu imigrantus, grauj arī NATO vienotību.
igors>bet
i
Jā, ja,-vakar to zinoja Krievijas RTV.
  • 1
  • 2
Neslāvs
N
Dzīvē ir Eiropa - pasaules valdnieki, ASV - Eiropas armija, Ķīna - Eiropas rūpnīca, krievija - Eiropas noliktava, Āfrika - vergu inkubātors, Austrālija - rezerves Eiropas novietojums...
zvirbulēns
z
Rietumus no austrumiem šķir bezdibeņi, li ko arī neteiktu šis gudrinieks!
Martel
M
Ar koloradnjiku stabuleem nepietiek, puuteejiem pievienojas muzzistu lakstiigalas...

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Skudras lielā iespēja(2)

Rīgas Dinamo hokeja kluba vadītāji jūlija otrajā pusē kliedēja neziņu par komandas nākotni. Līguma parakstīšana ar ģenerālsponsoru Gazprom Export bija kā garantijas vēstule, ka komanda turpinās...

Jaudīgais krāsu salikums

Jaunā māksliniece Laima Jurča par modi kā komunikācijas instrumentu, padomju laika atblāzmu savās kolekcijās un atbildību par izdarītajām izvēlēm.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata