Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

VEF Rīgai spēles galotnē pietrūka pieredzes

Pāris minūšu izrāviens ceturtajā ceturtdaļā VEF Rīga basketbolistiem ļāva sadeldēt punktu deficītu un pat izvirzīties vadībā, tomēr izšķirošajos brīžos meistarības un pacietības vairāk bija konkurentiem. VTB Vienotās līgas atklāšanas spēlē vefiņš savā laukumā ar 72:76 zaudēja vienam no turnīra galvenajiem favorītiem Kazaņas Uniks.

Uniks spēli sāka, kā favorītiem pienākas, - divus tālmetienus realizēja sens Latvijas klubu paziņa no Kauņas Žalgiris laikiem horvāts Marko Popovičs, bet divas ar pusi minūtes pēc spēles sākuma tablo vēstīja 9:2 viesu labā. Vefiņam pirmajā puslaikā pietrūka argumentu uzbrukumā, taču bieži izdevās izprovocēt pretiniekus pārkāpt noteikumus, un pirmo ceturtdaļu izdevās pabeigt tikai ar pieklājīgu divu punktu deficītu (21:23). Sākot ar otro ceturtdaļu, Uniks pamazām audzēja pārsvaru, kas vairākas reizes sasniedza divciparu skaitli, tomēr pēdējās ceturtdaļas beigās pāris minūtēs izdevās veikt izrāvienu (12:2) un pirmo reizi spēlē izvirzīties vadībā (70:69). Diemžēl galotnē atkal neizdevās noturēt Marko Popoviču, kurš guva piecus punktus pēc kārtas. Pēdējās sekundēs mājiniekiem neizdevās pārkāpt noteikumus un Kazaņas basketbolisti noturēja četru punktu pārsvaru.

VEF Rīgas galvenais treneris Valdis Valters pēc spēles atzina, ka piepildījušās iepriekš paustās bažas par jauno basketbolistu pieredzes trūkumu. «Krita acīs spēlētāju neizlēmība un vilcināšanās pirms metieniem. Labi ir tas, ka parādījām raksturu.» Pēdējā uzbrukumā piezīmi nav paspējis uzsist amerikānis Alekss Renfro, un Uniks prasmīgi noturēja bumbu, neļaujot vairs laikus pārkāpt noteikumus. «Spēlētāju rotāciju ietekmēja Gata Jahoviča savainojums,» secināja Valters.

Pirmajā ceturtdaļā gūtā trauma Latvijas izlases uzbrucējam Jahovičam varētu liegt spēlēt vēl aptuveni trīs nedēļas. VEF rezultatīvākais spēlētājs Ingus Bankevics pauda nožēlu par spēles laikā nerealizētajiem metieniem. «Spēli varējām uzvarēt, taču galotni nospēlējām taktiski neveiksmīgi,» atzina bijušais BK Valmiera snaiperis.

Ceturtdien VTB Vienotās līgas pirmo sezonu sāks pārējās sešas komandas.