Rīgā +19 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Arī Slovēnijas basketbolisti Pasaules kausā turpina perfekti, Lietuva zaudē

Slovēnijas basketbola izlase otrdien kļuva par ceturto valstsvienību, kas Spānijā notiekošā Pasaules kausa apakšgrupu turnīrā turpina cīnīties bez zaudējumiem.D apakšgrupas mačā Slovēnija ar 89:72 (19:21, 21:18, 30:17, 19:16) pieveica Dienvidkoreju, kas joprojām ir bez uzvarām.Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija saspēles vadītājs Gorans Dragičs, kurš ikdienā pārstāv Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Fīniksas Suns.

Savukārt vairāk nekā desmit punktus guva visi pieci vienības sākumsastāva spēlētāji.Kā ziņots, samērā lielu sensāciju otrdien sagādāja latviešu izcelsmes speciālista Andreja Lēmaņa trenētā Austrālijas izlase, kas ar 82:75 (30:20, 17:8, 15:28, 20:19) uzveica Lietuvu.Pēc pirmā puslaika lietuvieši atradās iedzinējos ar 28:47, tomēr otrā puslaika sākumā baltieši sāka ievērojamu atspēlēšanos, gūstot pirmos desmit punktus. Turpinājumā Lietuva veica vēl vienu deviņu punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz 47:53, bet vēlāk panāca arī 52:55. Savukārt pēc trešās ceturtdaļas iepriekšējā pasaules spēcīgāko komandu saieta bronzas laureāti zaudēja ar 56:62.Ceturtās ceturtdaļas ievadā Jona Mačuļa tālmetiens atkal samazināja deficītu līdz trim punktiem (59:62), tomēr vēl tuvāk Lietuvas izlase tā arī netika, bet nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām jau atradās iedzinējos ar 66:76. Uz to gan uzreiz ar tālmetienu atbildēja Renalds Seibutis, kura divi soda metieni arī palīdzēja pietuvoties līdz 71:76. Tomēr neko vairāk lietuviešiem paveikt neizdevās.Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Džo Inglss, bet lietuviešiem ar 21 punktu palīdzēja Seibutis.Lēmaņa vecāki Latviju pameta Otrā pasaules kara laikā, sākotnēji bēgot uz Vāciju, bet vēlāk pārceļoties uz Austrāliju. Pats Lēmanis piedzima un izauga Melburnā, bet kādā 2008.gada intervijā izteicies, ka nekad nav apciemojis savu vecāku dzimteni.Kā Austrālijas izlases galvenā trenera palīgs Lēmanis piedalījās 2010.gada pasaules čempionātā un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs.Vēl vienā D apakšgrupas spēlē otrdien Meksika ar 79:55 (15:20, 21:15, 21:10, 22:10) salauza Angolas pretestību. Šī Meksikai pasaules spēcīgāko komandu saietā bija pirmā uzvara 40 gadu laikā. Iepriekšējā reizē tā 1974.gadā ar 85:84 pārspēja Austrāliju.Līdz ar to līderpozīciju grupā pēc trim kārtām ar trim panākumiem pārņēma Slovēnija, bet pa divām uzvarām ir Lietuvai un Austrālijai. Tāpat pa vienai uzvarai izcīnījušas Meksika un Angola, bet Dienvidkoreja cīnās bez uzvarām.Savukārt C grupas galvenā favorīte ASV izlase otrdien pārliecinoši ar 98:71 (27:20, 30:15, 18:19, 23:17) pārspēja Jaunzēlandi. Uzvarētājiem ar 21 punktu palīdzēja Entonijs Deiviss.Vēl šīs grupas cīņās sekmīgi spēlējošā Pasaules kausu debitante Ukraina ar 64:58 (13:13, 12:13, 16:13, 23:19) pieveica Turciju, bet Dominikānas Republika ar 74:68 (16:15, 25:17, 19:18, 14:18) pārspēja Somiju.Šajā grupā pašlaik trīs uzvaras trijos mačos ir turnīra galvenajām favorītēm ASV, ar diviem panākumiem seko Ukraina un Dominikānas Republika, bet pa vienai uzvarai ir Turcijai un Somijai. Savukārt Jaunzēlande zaudējusi visās trijās līdz šim aizvadītajās cīņās.Turnīrā bez zaudējumiem pašlaik spēlē arī Spānijas un Grieķijas valstsvienības, tomēr viņu pārstāvētās A un B apakšgrupas otrdien atpūtās.Pasaules kausā, kas ilgs līdz 14.septembrim, sākotnēji komandas četrās apakšgrupās, pa sešām katrā, aizvadīs viena apļa turnīru, katras grupas četrām labākajām vienībām kvalificējoties izslēgšanas spēlēm.Pasaules spēcīgākās komandas spēcīgāko komandu noskaidro reizi četros gados. Iepriekšējā turnīrā 2010.gadā, kad sacensības vēl tika dēvētas kā pasaules čempionāts, ASV izlase finālā ar 81:64 apspēlēja sacensību saimnieci Turciju, bet trešo vietu izcīnīja Lietuva.