Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas basketbolistes dramatiskā cīņā papildlaikā pārspēj Grieķiju

Latvijas izlases basketbolistes ar dramatisku uzvaru pār Grieķiju (70:68) noslēgušas Eiropas čempionāta pirmo posmu, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā.

==> Kā vērtējat Latvijas valstsvienības sniegumu EČ pirmajā posmā?

==> Kā Latvijas basketbolistēm veiksies Eiropas čempionāta otrajā posmā?

Pirmo grozu spēlē guva Latvijas izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota. Jau trešajā minūtē mūsu basketbolistes ieguva sešu punktu pārsvaru (10:4), taču drīz vien grieķietes izmantoja vairākas Latvijas spēlētāju neveiksmes uzbrukumā un izlīdzināja rezultātu (12:12). Ceturtdaļas turpinājumā ar Jēkabsones-Žogotas un Krumbergas pūlēm vēlreiz izdevās iegūt sešu punktu pārsvaru (18:12), taču līdz atlikušajās divās ar pusi minūtēs līdz ceturtdaļas beigām mūsu komandai punktus gūt vairs neizdevās.

Otrās ceturtdaļas sākumā ar tālmetienu izcēlās izlases kapteine Gunta Baško. Arī mača turpinājumā grieķiešu aktīvā aizsardzība piespieda Latvijas basketbolistes biežāk izdarīt tālmetienus, tomēr ne visi no tiem sasniedza mērķi. Izdevās ierobežot pretinieču rezultativitāti, taču pašu pieļautās kļūdas uzbrukumā liedza palielināt rezultāta pārsvaru. Otrās ceturtdaļas otrajā pusē Latvijas komanda realizēja vairākus tālmetienus (izcēlās arī rezervistes Kārkliņa un Putniņa), iegūstot 16 punktu pārsvaru.

Otrais puslaiks sākas ar nervozu, kļūdām bagātu cīņu. Tajā nedaudz veiksmīgākas ir grieķietes, kuras trešās ceturtdaļas pirmo pusi uzvar ar 6:2. Drīz vien pretiniecēm izdevās arvien biežāk iekarot Latvijas komandas grozu un pirms izšķirošās ceturtdaļas beigām mūsējām vairs tikai plus četri.

Ceturtdaļas sākumā Grieķijas komanda nokļūst metiena attālumā no mūsu basketbolistēm (41:43), uz ko Latvija atbild ar kārtējo kļūdu uzbrukumā. Latvijas izlasē iniciatīvu uzņemas Jēkabsone-Žogota (12 mūsu komandas punkti pēc kārtas). Ar viņas spēkiem vien izrādās par maz - divas ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām grieķietes pirmo reizi izvirzās vadībā (57:55). Mača izskaņā uz Jēkabsones-Žogotas tālmetienu pretinieces atbildēja ar vienu no diviem realizētiem soda metieniem (58:58).

Papildlaiku veiksmīgāk sāka Grieķijas basketbolistes, bet Liepājas publikas atbalstītā Latvijas komanda spēja līdz pēdējai minūtei samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Pusminūti līdz beigām divus punktus ar sodu realizēja Gunta Baško (70:68), bet pēdējā uzbrukumā viešņas pieļāva kļūdu.

Ceturtdien Latvija spēlēs ar Čehiju, sestdien ar Slovākiju, bet pirmdien ar Spāniju. Visu spēļu sākums plkst.20.15.

XXX

Eiropas čempionāts, B grupa

Latvija - Grieķija

(18:15, 19:6, 6:18, 15:17, 12:10)

Latvija: Jēkabsone-Žogota 26, Jansone 8,  Baško 8, Kārkliņa 7, Tamane 4, Putniņa 3, Tāre 3, Krumberga 3, Eglīte 2.
Grieķija: Malci 24, Kalcidu 20, Papamišaila 13, Kalencu 7, Sotiriu 4, Čatcinkalu, Limoura, Kosma.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...