Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Porziņģis un Strēlnieks rezultatīvi savu komandu uzvarētajās Eiropas kausa spēlēs

Latviešu basketbolisti Kristaps Porziņģis un Jānis Strēlnieks trešdien izcēlās ar rezultativitāti Eiropas kausa otrā posma ceturtās kārtas cīņās, turklāt palīdzēja viņu pārstāvētajām komandām izcīnīt uzvaras.Porziņģa pārstāvētā Spānijas komanda Sevilla ar 88:82 (18:22, 24:22, 16:17, 30:21) pieveica Lietuvas vienību Viļņas Lietovos rytas, kur par galvenā trenera palīgu strādā latvietis Sandis Buškevics.

Uzvaru mājiniekiem izdevās nodrošināt pēdējās desmit minūtēs, kad pēc atrašanās iedzinējos ar 58:61_ Sevilla _vienībai izdevās 38.minūtē panākt jau 84:71.Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā iemeta 16 punktus. Latvietis realizēja septiņus no desmit divpunktu metieniem un abus soda metienus, taču netrāpīja nevienu no diviem tālmetieniem.Tāpat Porziņģa rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, viens bloķēts metiens, viena piezīme un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie 18 efektivitātes punktiem.L apakšgrupas kopvērtējumā pēc četrām kārtām Lietuvos rytas ar divām uzvarām atrodama otrajā vietā, kamēr Sevilla ar vienu panākumu ir pēdējā - ceturtā.Tikmēr panākumu trešdien izcīnījusi arī Strēlnieka pārstāvētā Vācijas vienība Bambergas Brose Baskets komanda, kas izbraukumā ar 86:56 (23:12, 23:16, 21:18, 19:10) sagrāva Francijas klubu _Dijon._Strēlnieks šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un 32 sekundes, izceļoties ar 14 gūtiem punktiem. Latviešu aizsargs realizēja vienīgo divpunktu metienu un visus četrus tālmetienus.Strēlnieka rēķinā vēl arī trīs atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, viena kļūda un piecas piezīmes, kas ļāva tikt pie 15 efektivitātes punktiem.Ar divām uzvarām četrās spēlēs Brose Baskets vienība K apakšgrupas kopvērtējumā atrodas otrajā vietā.