Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka 2014.gada LOK kopējais budžets – 11 041 477 eiro, ir par vairāk nekā miljonu eiro mazāks nekā tas bija 2013.gadā. “Latvijas Olimpiskajai komitejai nāksies strādāt pie tā, lai trūkstošos līdzekļus piesaistītu no citiem avotiem, taču esmu pārliecināts, ka mums tas izdosies. Budžeta samazinājums pēc Olimpiskajām spēlēm ir ierasta lieta, tāpēc trauksmi mēs pagaidām neceļam, bet apzināmies, ka nāksies ar finansējuma piešķīrējiem – valdību, sponsoriem – strādāt daudz vairāk un ciešāk.”LOK darba galvenajām prioritātēm – Olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, budžetā atvēlēti 1 833 060 eiro. No šīs summas 419 120 eiro atvēlēti Olimpiskās spēles Soči 2014 programmas apmaksai, savukārt Olimpiskās sagatavošanās programmai Riodežaneiro 2016 ir paredzēti 21 345 eiro, bet I Eiropas spēlēm Baku 2015 ir iezīmēti 6 405 eiro. Individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 1 102 030 eiro. Olimpiskās kustības jaunatnes programmām tiks tērēti 284 160 eiro, lai nodrošinātu Latvijas Jaunatnes Olimpiskās izlases līdzdalību Pasaules Jaunatnes II Olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā 2014 (Ķīna) un Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Voralbergā/Montafonē 2015 (Austrija, Lihtenšteina), kā arī Latvijas Jaunatnes Olimpiādes nodrošināšanai ziemas sporta veidos Ērgļos un Latvijas III Ziemas Olimpiādes vajadzībām Siguldā un septembrī gaidāmajiem Olimpiskās dienas pasākumiem. Tāpat 23 920 eiro ir atvēlēti jaunam projektam “Sporto visa klase”.Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībai ar 34 Olimpisko sporta veidu federācijām. Pirms Olimpiskā gada, šie līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai. LOK 2014.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 255 755 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai.
Tāpat piektdien pieņemts LOK Ētikas kodekss. Tā projekts LOK Juridiskajā komisijā tapis pēc LOK Izpildkomitejas lēmuma. Tā tapšanu veicināja arī šogad ieplānotā Eiropas “Fair Play” jeb “Par godīgu spēli” kongresa norise Rīgā. LOK Ētikas kodeksa projekta pamatā ir Olimpiskās Hartas un Eiropas Padomes Ministru komitejas apstiprinātie sporta ētikas un godīgas spēles pamatprincipi.
Vrubļevskis akcentē, ka godīga spēle ir daudz vairāk nekā vienkārša likumu un sporta sacensību noteikumu ievērošana. “Tā ietver sevī savstarpēju cieņu, sportiskā gara un draudzības jēdzienus, tas ir ne tikai uzvedības, bet arī domāšanas veids. Godīga spēle ir pozitīvs koncepts, kas ietver sevī cīņu pret negodīgumu, pret likumu un noteikumu apiešanu, pret dopinga lietošanu, pret fizisku un morālu vardarbību, pret nevienlīdzīgu cīņu, pret iedzīvošanos uz sportistu rēķina, pret korupciju un spēļu rezultātu sarunāšanu, pret sabiedrībā pieaugošo tieksmi komercializēt sportu peļņas nolūkos.”
Ētikas kodeksa mērķis ir veicināt un nodrošināt godīgas spēles principu nostiprināšanos un ievērošanu visās sabiedrības sporta aktivitātēs, valsts sporta dzīves politikā un vadīšanā, piemērojot tos visos līmeņos, kā jaunatnes tā pieaugušo līmenī, kā plašas pieejas un tautas sportā, tā arī sacensību un augstu sasniegumu sportā.
Ētikas kodeksa pieņemšana sekmēs diskusijas sabiedrībā par sporta ētikas un godīgas spēles tēmu. Diskusijas par sporta ētiku un tās svarīgumu nepieciešamas, gan no pēdējiem dopinga gadījumiem sportā, gan arī no spēļu rezultātu sarunāšanas un negodīgas izturēšanās pret sportistiem.
LOK Ētikas kodekss sastādīts, vadoties no pieņēmuma, ka sports ir kultūras sastāvdaļa, kas bagātina sabiedrību un vairo draudzību starp tautām. Godprātīgi nodarbojoties ar sportu, indivīds var sevi labāk iepazīt, izteikt, attīstīt, piepildīt un parādīt savas spējas, sasniedzot meistarību. Sports ir pieejams visiem sabiedrības slāņiem, kam tas ir prieka, labsajūtas un veselības avots. Pastāvot plašam sporta klubu un citu brīvprātīgo sporta organizāciju tīklam, rodas iespēja gan nodarboties ar kādu sporta veidu, gan ieņemt tajā kādu vadošu pozīciju. Uzņemoties atbildību dažādās dzīves situācijās, cilvēki attīsta spēju rēķināties ar apkārtējiem.
Pieņemot šo LOK Ētikas kodeksu, Latvijas Olimpiskā komiteja aicina visus ar sportu saistītos vadītājus, speciālistus, sporta trenerus un darbiniekus, skolotājus, brīvprātīgos, sportistus un visas sportā iesaistītās personas tam pievienoties un savā darbībā nodrošināt, lai godīgas spēles princips vienmēr un visur kļūst par galveno sportā.