Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Īrijas, Horvātijas, Portugāles un Čehijas futbolisti kvalificējas Eiropas čempionāta finālturnīram

Čehijas izlase izbraukuma spēlē pret Melnkalni ne tikai nosargāja pirmajā mačā iegūto divu vārtu pārsvaru, bet arī izcīnīja otro uzvaru, pateicoties Petra Jirāčeka gūtajiem vārtiem 81.minūtē - 1:0. Pirms tam gan laukuma saimnieki neizmantoja vairākas teicamas izdevības atklāt rezultātu.
Eiropas futbola čempionāta finālturnīram kā pēdējās kvalificējušās Īrijas, Horvātijas, Portugāles un Čehijas valstsvienības, kas kvalifikācijas izslēgšanas kārtas sērijās uzvarēja attiecīgi Igauniju (5:1), Turciju (3:0), Bosniju un Hercegovinu (6:2), kā arī Melnkalni (3:0).

Īrijas un Horvātijas izlases iekļūšanu finālā praktiski bija nodrošinājušas pēc pārliecinošām uzvarām pirmajos mačos.

Horvāti atbildes cīņa savā laukumā pret Turciju nospēlēja neizšķirti 0:0 un divu spēļu summā revanšējās par zaudējumu dramatiskajā 2008.gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Savukārt īri formalitātes Dublinā pret igauņiem nokārtoja ar neizšķirtu 1:1 (1:0). 31.minūtē Stīvens Vords vadībā izvirzīja mājiniekus, bet 57.minūtē Konstantīns Vasiļjevs ar precīzu tālsitienu panāca izlīdzinājumu. Vienīgo reizi līdz šim Īrijas futbolisti Eiropas čempionātā bija piedalījušies 1988.gadā.

Portugāles valstsvienība pēc bezvārtu neizšķirta Bosnijā atbildes mača otrajā puslaikā apstiprināja favorītu statusu - 6:2 (2:1). Pa diviem vārtiem guva Krištianu Ronaldu un Elders Poštiga, pa vieniem - Nani un Migels Velosu. Pretinieku rindās ar precīziem raidījumiem atzīmējās Zvezdans Mišimovičs (11 m) un Emirs Spahičs.

Vietu finālturnīrā iepriekš bija ieguvuši pašreizējie čempioni spāņi, kā arī Anglijas, Itālijas, Vācijas, Nīderlandes, Grieķijas, Krievijas, Dānijas, Zviedrijas un Francijas valstsvienības. Ukrainas un Polijas izlasēm kā turnīra rīkotājām kvalifikācijā nebija jāpiedalās.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupu izloze notiks 2.decembrī, bet pats turnīrs noritēs no 8.jūnija līdz 1.jūlijam.