Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Fetels uzvar Sudzukā un saglabā cerības uz F-1 čempiona titulu

Red Bull komandu pārstāvošais vācu pilots Sebastjans Fetels svētdien Sudzukā kļuva par Japānas Grand Prix ieguvēju, saglabājot cerības cīņā par Pirmās formulas (F-1) čempiona titulu.No pole position startējušais 22 gadus vecais vācietis svinēja savu trešo uzvaru šajā sezonā. Čempionāta līderis Džensons Batons (Brawn GP) grūtā cīņā izcīnīja astoto vietu un vienu punktu ieskaitē.

Fetelu un Batonu šķir 16 punkti, līdz čempionāta beigām atlikuši divi posmi."Beidzot mēt to paveicām, es skaļi kliedzu pa radio [...] ir vareni būt atkal pirmajam arī sacensībās," pēc finiša teica Fetels. Viņš kļuvis par pirmo vācu pilotu aiz leģendārā Mihaēla Šūmahera, kuram vienas sezonas laikā ir izdevies uzvarēt vismaz trijās sacensībās.Batona tuvākais konkurents, komandas biedrs Rubenss Barikello šķērsoja finiša līniju septītajā vietā un kopvērtējumā atpaliek 14 punktus.Itālis Jarno Trulli (Toyota) saulainajā Sudzukā izcīnīja otro vietu, atkārtojot savu labāko rezultātu. Trešo vietu nosargāja pasaules čempions Lūiss Hamiltons (McLaren), kurš pēdējos divus apļus izturēja soma Kimi Raikenena (Ferrari) uzbrukumus. Piektajā vietā finišēja vācietis Niko Rosbergs (Williams), aiz viņa palika Niks Haidfelds (BMW Sauber). Batons Sudzukā varēja kļūt par pasaules čempionu, ja būtu izcīnījis par pieciem punktiem vairāk nekā Barikello. Abiem nokārtot uzvaru arī Konstruktoru kausa izcīņā krietni patraucēja kvalifikācijā piespriestie sodi. Batons pirmo apli veica 11.vietā, taču pamazām uzlaboja pozīcijas. Konstruktoru kausa izcīņā Brawn GP komandai pietrūkt tikai 0,5 punktu, lai kļūtu par pirmo komandu, kas savā debijas sezonā ieguvusi šo trofeju. Tagad komandas rēķinā ir 155 punkti, Red Bull seko ar 120,5 punktiem (maksimums iespējams iegūt vēl 36 punktus).

17. Marks Vēbers (Austrālija, Red Bull) +1 aplis

Izstājās: Haime Algersuari (Spānija, Toro Rosso), Sebastjans Buemi (Šveice, Toro Rosso). Timo Gloks (Toyota) sestdien kvalifikācijā gūtā savainojuma dēļ sacensībās nestartēja.

Ātrākā apļa laiks: Marks Vēbers - 1:33,569 (50.aplis).