Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Azerbaidžānā Eirovīzijai gatavojas ar varu

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku Eirovīzijas konkurss ir paredzēts pēc mēneša un tā vēlas atstāt modernas pilsētas iespaidu tiem ciemiņiem, kas ieradīsies vērot šovu klātienē. Lai to izdarītu, vairākos Baku rajonos vietējie iedzīvotāji tiek ar varu izlikti no mājām, lai tās nojauktu un vietā būvētu jaunus debesskrāpjus un parkus. Tie, kas pretojas, uz savas ādas izjūt valdības dusmas, raksta Der Spiegel.

17. martā nedaudz pirms pusnakts pensionāre Širinbadži negaidīti pamodās no miega. Viņu bija pamodinājis apdullinošs troksnis. Sirmgalve steigšus aizskrējusi uz istabu, kur gulēja viņas mazmeita un tās māte un pamanīja, ka caur griestiem istabā iegāzies milzīgs betona bloks, atstājot griestos aptuveni 5 kvadrātmetrus lielu caurumu. Tikai par brīnumu neviens šajā incidentā necieta. Septiņiem 50 kvadrātmetru lielā dzīvokļa iemītniekiem bija skaidrs, ka tas ir tīšs uzbrukums.

"Izsaucām ugunsdzēsējus, bet tur jautāja, kāpēc nepiekrītam pārdot savu īpašumu," Der Spiegel stāsta pensionāre. jau kopš 2009. gada centrā dzīvojošie Baku iedzīvotāji tiek spiesti pārdot savas mājas par nesamērīgi zemu cenu, lai to vietā celtu jaunas un modernas ēkas. "Prezidents vēlas uzbūvēt jaunu pilsētu par manu naudu, un es nepiekrītu būt daļa no tā," stāsta Širinbadži.

Februārī valdības pārstāvji apstaigāja mājas, aicinot palikušos iemītniekus pārdot savus īpašumus. Summas, kas iemītiekiem tiekot piedāvātas, esot pat 10 reižu mazākas kā īpašumu reālā vērtība. Par tādu naudu dzīvokļa saimnieki varētu nopirkt daudz mazāku dzīvokli ārpus centra bez labierīcībām, kas tiem, protams, nav pieņemams.

Viņa līdzīgi kā citi devusies uz tiesu, kur no valdības puses kāds eksperts esot vēlreiz ieteicis īpašumu pārdot, jo tas esot bīstamā stāvoklī un tāpat esot jājauc nost. "Kā tad, itkā betona bloks manā dzīvoklī būtus iekritis pilnīgi nejauši," kareivīgi noskaņota ir sirmgalve.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses