Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Samsung šodienas panākumi cieši saistīti ar valsts ekonomiskā brīnuma vēsturi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Joske
J
Paldies par rakstu - interesanti. Vienīgi es domāju, ka ASV loma D-Korejas attīstībā ir bijusi krietni vien iespaidīgāka. D-Koreja atrodās blakus komunistiskajai Z-Korejai, Ķīnai, Krievijai. Tāpēc ASV bija ļoti svarīgi tur radīt spēcīgu atbalsta punktu sevišķi ideoloģiski! Priekš ASV propagandas cīņā pret komunistiem D-Korejas izaugsme un labklājība bija sevišķi svarīga. Ne velti Z-Korejieši mukdami mūk uz D-Koreju. Droši vien neiztika bez lieliem ASV pasūtījumiem D-Korejas rūpnīcās, atbalstu inženierzinātnēs, D-Korejai labvēlīgu tirdzniecības politiku. Nebūtu slikti, ja arī Latvijas labklājību ASV gribētu pretnosacīt Krievijas propagandai. Tad mums ieplūstu nopietnas investīcijas un pasūtījumi.
BS
B
Samsung šodenas panākumi saistīti tikai ar APPLE iPhone un iPad kopēšanu=lētu atdarināšanu
core
c
Atdarināšanu - jā. Lētu - nē. Kvalitāte ir pilnīgi OK. Turklāt - vai runājot par pieņemsim, auto - katram vajag Mersedesu ko zīmēties? Man pilnīgi pietiek ar VW.
  • 1
  • 0
Bezdievis
B
Ir ko mācīties no D-Korejiešiem. Vajag izmantot ASV ģeopolitiskās intereses (ieguldīja D-Korejā, lai tā būtu attīstītāka par blakus esošajiem "ienaidniekiem ZKoreju, Ķīnu un PSRS), lai arī ASV šeit ieguldītu prāvu naudu. Vajag izmantot ES dažādu projektu ietvaros un daudz ko arī argumentējot ar to, ka mēs esam īpaši atbalstāmi, jo esam ES pierobežā. Vēl arī doma - neimportēt, bet visu mēģināt saražot uz vietas ir diezgan apsveicama, lai arī ne pilnībā iespējama, tomēr var uz to tiekties. Ja importējam automašīnas, tad tak varam arī saražot detaļas šīm automašīnām un tās eksportēt, lai bilance izlīdzinātos. Diemžēl mūsu "čeboli" tikai pārdod, bet neko uz vietas nerada (kā lieluzņēmējs Šķēle, kas visu pārdevis ārzemniekiem vai Šlesers, kurš atbalstīja ārzemju tirgotavu ekspansiju šeit Latvijā. Protams, esam bijuši pārāk liberāli un atļāvuši visu finanšu, apdrošināšanas vai tirdzniecības sektoru pārņemt ārzemniekiem. Taču labi ekonomisti varētu vēl daudz ko uzlabot ar "vadāmās ekonomikas" metodi. Ungāri tagad to mēģina, lai arī saņem gūzmu kritikas. Savulaik poļi to veiksmīgi paveica un ir valsts, kas pat ekonomiskās krīzes laikā guva nepārtrauktu pieaugumu, un vēl jo projām izceļas ar lētajām cenām - kā viņiem tas izdodas?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ideālā kombinācija un pieredze

"Svarīgi darīt to, kas tiešām patīk. Man ir paveicies, ka patīk tas, kas šobrīd ir arī ļoti pieprasīts," saka Sanita Meijere, kura savā profesionālajā dzīvē savieno gan jurisprudenci, g...

Jaunieši sāk augstāk vērtēt profesionālo stabilitāti

Meklējot darbavietu, jaunieši arvien vairāk novērtē stabilitāti un izaugsmes iespējas, savukārt korporatīvās ballītes viņiem kļuvušas mazāk nozīmīgas. To secinājusi Līga Millere, uzņēmuma Transcom W...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses