Laika ziņas
Šodien
Migla

Spānija saņems aizdevumu problēmās nokļuvušo banku atbalstam

Spānija saņems aizdevumu problēmās nokļuvušo banku atbalstam, kļuvis skaidrs pēc sestdien pēcpusdienā notikušajām eirozonas valstu finanšu ministru sarunām. Kā ziņo britu raidsabiedrība BBC, Spānijas ekonomikas ministrs Luiss de Guindoss apstiprinājis, ka Spānija piekritusi oficiāli lūgt eirozonas finanšu atbalstu.

Viņš sestdienas vakarā neatklāja, kāda būs aizņēmuma summa, bet atzina, ka tā būs būtiski lielāka par 40 miljardiem eiro (28 miljardiem latu), kuru minējis Starptautiskais Valūtas fonds (SVF). Šodien neoficiāli izskanēja, ka šī summa var sasniegt pat 100 miljardus eiro (70 miljardus latu). Šī informācija apstiprināta pēc sestdienas sarunām.

Spānijas ekonomikas ministrs informēja, ka, lai saņemtu aizņēmumu, tiks izvirzīti nosacījumi valsts finanšu sistēmas restrukturizācijai, kas jau sākta, taču netiks noteikti makroekonomiski nosacījumi.

Pagaidām nav pieņemts lēmums, kā eirozona finansēs aizdevuma līdzekļus. Tomēr Eirogrupa (neformāla organizācija, kur satiekas eiro zonas valstu finanšu ministri) ir iezīmējusi mehānismu, kā līdzekļus pārdalīs Spānijas bankām - to paveiks ar speciāla fonda palīdzību. Atbildīga par līdzekļu izlietojumu būs Spānijas valdība.

Šie notikumi seko piektdien izskanējušajām ziņām par SVF secinājumiem, ka vairākām Spānijas bankām nepieciešams palielināt kapitālu kopumā par 40 miljardiem eiro, lai nodrošinātos pret finanšu šoku ietekmi. SVF secināja, ka vairākums lielo Spānijas banku ir salīdzinoši labā stāvoklī, tomēr ir vairākas bankas, kuras nepieciešams stiprināt.

Eiropas Savienība vēlas īstenot izlēmīgus soļus Spānijas problēmu atrisināšanai pirms Grieķijas ārkārtas parlamenta vēlēšanām, kas notiks 17.jūnijā. Šīm vēlēšanām var būt liela nozīme tālākā eirozonas krīzes attīstībā.

Līdz šim Spānijas valdības pārstāvji noliedza, ka varētu prasīt eirozonas atbalstu, kamēr nav saņemti banku sektora audita rezultāti.


Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses