44% no aptaujātajiem ieteica pavadīt brīvdienas Latvijā, 18% respondentu atpūsties brīvdienās šajā valstī neieteica, bet 38% attieksme bija neitrāla. Visaugstāk atpūtas iespējas Latvijā vērtē Krievijas un Vācijas tūristi, kā arī gados vecāki ceļotāji, zemāk - tūristi no Igaunijas. Vērtīgākais viņu skatījumā ir Rīgas vēsturiskā un mūsdienīgā apvienojums un Latvijas daba.
Nedaudz zemāka (4,1-4,2 no 5 punktiem) ir viesu apmierinātība ar tūrisma objektu un pilsētas apskati, tradīciju izpēti, vietējo virtuvi, SPA un naktsmītnēm. Zemāku par vidējo rādītāju tūristi vērtē iepirkšanās iespējas (3,8), sabiedrisko ēdināšanu (4,0), izklaidi un Latvijas dzīvesveida iepazīšanu (4,0).
Pētījumā teikts, ka Krievijas tūristi ir dāsnākie, Latvijā vidēji ceļojuma laikā tērējot 1277 eiro vienam cilvēkam, kas ievērojami pārsniedz vidējo rādītāju - 531 eiro. Zemākās ir Lietuvas ceļotāju izmaksas - vidēji 160 eiro, informēja I.Šīrava.
Tikai 22% no aptaujātajiem bija gatavi ieteikt Latviju kā biznesa tūrisma vietu, 48% to nedarītu, bet 38% respondentu bija neitrāla attieksme. Aptaujātie tūristi norādīja uz Latvijas priekšrocību - ģeogrāfisko novietojumu, tuvumu Krievijas tirgum, bet kritizēja ceļu kvalitāti, norāžu trūkumu. Respondenti ieteica sakārtot likumdošanu, rūpēties par drošu un paredzamu biznesa vidi, kā arī mazināt korupciju un krāpšanu.
Pakalpojumu sniedzējiem, viesnīcām vairāk jādomā par atbilstoša līmeņa servisu - pozitīvāku personāla attieksmi un svešvalodu prasmēm. Lielāka uzmanība jāpievērš arī apkārtējās vides sakopšanai un informācijas pieejamībai par tūrisma objektiem un atpūtas iespējām, secināts pētījumā.
Galvenie informācijas avoti par tūrisma iespējām Latvijā ir atsauksmes un draugu ieteikumi (47%), interneta meklētāji (41%) un pašu pieredze (38%), kam seko tūrisma ceļveži (25%) un Latvijas tūrisma portāla www.latviatourism.lv (18%) apmeklēšana.
Pētījumā piedalījās tūristi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Krievijas.